صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تجارت محصولات گیاهی بدون وقفه در جریان است

کد خبر 74942 1399-09-30 15:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس سازمان حفظ نباتات کشورگفت: با تدابیر اندیشیده شده هیچ گونه توقفی در تجارت محصولات گیاهی ایجاد نشده است.
تجارت محصولات گیاهی بدون وقفه در جریان است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان حفظ نباتات کشور، کیخسرو چنگلوایی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان و همچنین بیماری کووید ۱۹، با تدابیر اندیشیده شده از ایجاد هرگونه وقفه در امر تجارت محصولات گیاهی پیشگیری شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه در این مدت ۲۲ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۸۳۲ تن انواع محصولات کشاورزی که غالباً نهاده‌ها و کالاهای اساسی مصرفی هستند، وارد کشور شده است، افزود: همچنین ۳ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۰۲ تن صادرات محصولات کشاورزی و ۴۴۴ هزار و ۴۷۴ تن انواع قلمه نشاء و نهال و گل زینتی از کشور صادر شده است.
وی میزان ترانزیت محصولات کشاورزی از ابتدای سال تاکنون را ۴۶۸ هزار و ۶۶۳ تن عنوان کرد و اظهار داشت: پذیرش گواهی بهداشت‌های گیاهی و نیز استعلام کپی گواهی بهداشت‌های گیاهی دریافت شده از کشور مبدا طبق هماهنگی دبیرخانه معاهده بین‌المللی حفظ نباتات از جمله تدابیر در نظر گرفته شده بوده است.
چنگلوایی اضافه کرد: برای واردکنندگان جهت ارائه اصل گواهی بهداشت گیاهی نیز فرصت ایجاد شد همچنین سامانه‌های اینترنتی صدور مجوز و انجام واردات و سامانه صدور مجوز و انجام ترانزیت محصولات گیاهی به منظور جلوگیری از تردد و مراجعه متقاضیان به این سازمان راه اندازی شد.
وی سامانه استعلام گواهی بهداشت‌های گیاهی صادره برای محصولات گیاهی صادراتی را نیز از دیگر اقداماتی عنوان کرد که از هرگونه توقف در امر تجارت این محصولات پیشگیری کرده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید