صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مردم ارمنستان به یاد قربانیان جنگ قره باغ راهپیمایی کردند

کد خبر 74863 1399-09-30 12:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هزاران تن از مردم ارمنستان به یاد سربازان کشته شدن در جنگ شش هفته‌ای قره باغ به راهپیمایی در ایروان دست زدند و بار دیگر خواستار کناره گیری نخست وزیر خود شدند.
مردم ارمنستان به یاد قربانیان جنگ قره باغ راهپیمایی کردند


 درگیری و تلفات در طرف ارمنستان باعث افزایش فشار بر نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور شده که اپوزیسیون وی را به سوءمدیریت در جریان این درگیری با پذیرش توافق آتش بس با میانجی گری روسیه متهم می کنند و خواستار برکناری وی هستند.
اگرچه حامیان وی در قبرستان نظامی "یرابلور"، محل دفن قربانیان جنگ قره باغ حضور داشتند اما تصاویر تلویزیونی نشان می دهد که منتقدان نخست وزیر فریاد "نیکول یک خائن است" سر می دادند.
اپوزیسیون ارمنستان از حامیانشان خواسته اند تا به اعتصاب سراسری ۲۲ دسامبر که پایان سه روز عزای عمومی برای قربانیان جنگ قره باغ است، ملحق شوند و به پاشینیان فشار بیاورند تا بابت ناکامی هایش در درگیری قره باغ استعفا دهد.
نخست وزیر ارمنستان کناره گیری را رد کرده است.
در پی توافق آتش بس بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان با میانجی گری روسیه، مسکو صلح بان های خود را برای نظارت بر این آتش بس در کریدور لاچین، محل اتصال ارمنستان به قره باغ و این منطقه مستقر کرده اما درگیری هایی همچنان در این منطقه گزارش می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید