صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

واکسن کرونای دانشگاه هنگ‌کنگ در راه؛ بدون تزریق از طریق بینی

کد خبر 74826 1399-09-30 11:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ایوان هونگ، متخصص بیماری‌های عفونی گفت که احتمالا افراد ازاین‌پس هرسال باید علیه کووید-۱۹ واکسینه شوند.
واکسن کرونای دانشگاه هنگ‌کنگ در راه؛ بدون تزریق از طریق بینی


این متخصص بیماری های عفونی طی سخنرانی خود در دانشگاه هنگ کنگ اظهار کرد: ممکن است مردم در مورد واکسن های جدید که تولید آن ها برای رفع همه گیر تسریع شده است، نگرانی هایی داشته باشند.
وی ادامه داد: «در حال حاضر، شرکت های دارویی در مورد بروز عوارض جانبی واکسن در افراد، از بندهای مربوط به معافیت ویژه استفاده می کنند، با این وجود، تولیدکنندگان واکسن هنوز هم باید مسئولیت اطمینان از کیفیت واکسن ها را بر عهده داشته باشند».
هونگ همچنین با اشاره به اینکه امکان ابتلا دوباره به بیماری کووید_۱۹ وجود دارد، هشدار داد که اثر محافظتی واکسن به صورت نامحدود ادامه نخواهد یافت.
وی بیان کرد: «ما دریافتیم که آنتی بادی طی یک دوره حدود ۶ ماهه به میزان غیرقابل شناسایی کاهش می یابد، بنابراین، احتمالا مشابه واکسن آنفلوآنزا، واکسیناسیون کووید_۱۹ نیز سالانه خواهد بود و هنوز هم کنترل عفونت و استفاده از ماسک ضروری است».
هونگ همچنین گفت: واکسن کرونا دانشگاه هنگ کنگ که به جای تزریق از طریق بینی منتقل می شود، قرار است آزمایش های بالینی را از اوایل سال آینده آغاز کند.
وی گفت: «این واکسن توانایی ایجاد ایمنی در مجرای بینی را دارد و می تواند با ترکیب دو واکسن، واکسنی علیه آنفلوآنزای فصلی و کووید_۱۹ باشد».
این استاد دانشگاه همچنین از افراد، به ویژه افراد در معرض خطر مانند افراد مسن و بیماران مزمن خواست که واکسینه شوند، زیرا تجربیات گذشته نشان می دهد که در صورت ابتلا به کرونا، در معرض خطر ابتلا به ذات الریه شدید و مرگ هستند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» کلاهبرداری با تزریق آب مقطر به جای واکسن کرونا
» واردات واکسن کرونا از سوی هر نهاد یا شخصی باید تحت اشراف و نظارت وزارت بهداشت باشد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید