صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

هدیه ۸.۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به پرستاران

کد خبر 74813 1399-09-30 11:15
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس بنیاد مستضعفان از هدیه ۸.۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به پرستاران و کادر درمان همزمان با روز پرستار خبر داد.
هدیه ۸.۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به پرستاران

به گزارش خبرگزاری مهر، سید پرویز فتاح، در دیدار با سعید نمکی که با حضور تعدادی از معاونان بنیاد مستضعفان و مسئولان وزارت بهداشت در محل وزارتخانه بهداشت و درمان انجام شد با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، اظهار کرد: امسال ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در حالی بود که ایثار و فداکاری پرستاران و کادر درمان، باعث شد تا بسیاری از مردم در مقابله با شیوع کرونا، نجات پیدا کنند و اگر این جانفشانی ها نبود، قطعاً شاهد اتفاقات تلخ‌تری بودیم.
رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: همه این ایثارگری‌ها در شرایطی اتفاق افتاد که محدودیت‌های مالی و تحریم‌ها، مانعی بر سر خدمت رسانی به بیماران بود ولی پرستاران با فداکاری خود یک اتفاق بزرگ تاریخی را رقم زدند.
وی با اشاره به حضور بنیاد مستضعفان در کنار مردم و کادر درمان از ابتدای شیوع کرونا و حمایت ۲۵۰۰ میلیارد تومانی این بنیاد طی ۱۰ ماه گذشته همزمان با شیوع این بیماری، گفت: ما از همان روزهای اول شیوع کرونا در کشور، آمادگی خود برای خدمت رسانی و کمک به کادر درمانی را اعلام کردیم و در نخستین گام، امکانات در اختیارمان همچون هتل‌ها را برای اسکان کادر درمانی درگیر کرونا و همچنین تأمین وعده‌های غذایی پرسنل بیمارستانی به کار گرفتیم.
فتاح در اختیار قرار دادن آمبولانس‌های تجهیز شده برای کمک به سیستم بهداشت و درمان، تجهیز تعدادی از بیمارستان‌ها به دستگاه‌های اکسیژن ساز و تأمین ونتیلاتور برای برخی بیمارستان‌های کشور را بخشی از اقدامات بنیاد مستضعفان در حمایت از ستاد کرونا و وزارت بهداشت و درمان برشمرد و افزود: ما در این مدت سعی کردیم هیچ درخواستی را از سوی وزارت بهداشت و بیمارستان‌های مختلف کشور، بی پاسخ نگذاریم و حتماً این مسیر را تا انتهای این مبارزه ادامه خواهیم داد.
رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اعلام گزارشی از ساخت بیمارستان‌ها و مراکز جامع درمان بستر در محروم‌ترین مناطق کشور توسط این بنیاد گفت: احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه تپه در منطقه محروم و برای ساکنان اهل تسنن این منطقه در مراحل پایانی قرار گرفته و با تجهیز کامل این بیمارستان توسط وزارت بهداشت، این مرکز به زودی تحویل مردم محروم این منطقه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان ۲۴۲ تختخوابی آبادان توسط بنیاد مستضعفان نیز در مراحل پایانی قرار دارد.
به گفته فتاح، بنیاد مستضعفان به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، با هدف تقدیر از تلاش‌ها و مجاهدت پرستاران و کادر درمان، هدیه ۸.۵ میلیارد تومان را برای پرستاران و کادر درمان در نظر گرفته است.
سعید نمکی وزیر بهداشت نیز در ادامه این جلسه با اشاره به عملکرد به موقع و سریع بنیاد مستضعفان در حمایت از بیمارستان‌های درگیر کرونا، از اقدامات و همراهی بنیاد مستضعفان تقدیر کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید