صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

هفته آینده یک سامانه بارشی با برف و کولاک به ایران می‌آید

کد خبر 74775 1399-09-30 10:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
به گفته یک کارشناس سازمان هواشناسی چهارشنبه سامانه بارشی فعال از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود.
هفته آینده یک سامانه بارشی با برف و کولاک به ایران می‌آید


امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای نقاطی از هرمزگان کرمان، خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، شمال سیستان و گیلان بارش پراکنده پیش بینی می شود.
نقشینه ادامه داد: از امروز تا چهارشنبه پایداری و سکون نسبی هوا و همراه با سکون نسبی جو و انباشت و افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای بزرگ و کلانشهرها و صنعتی ایجاد میکند انباشت آلاینده ها و افزایش غلظت هوا و تا شرایط مطلوب هوا برای گروه های حساس ناسالم است و در صورت عدم کاهش منابع آلوده کننده مثل تردد وسایل نقلیه امکان افزایش شاخص آلودگی ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد.
این کارشناس هواشناسی گفت: چهارشنبه سامانه بارشی فعال از شمال غرب وارد کشور می شود تا اواخر وقت چهارشنبه و به عبارتی نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. دامنه های البرز و سواحل غربی دریای خزر را هم تاثیر قرار می دهد این سامانه بارشی پنجشنبه از نیمه غربی و بخش هایی از شمال و شمال شرق را در بر خواهد گرفت.
نقشینه بیان کرد: جمعه با فعالیت این سامانه ادامه دارد شمال و شمال شرق افزوده می شود، برای کل کشور بجز سیستان باراندگی خواهیم داشت.شنبه این سامانه بارشی در شرق سواحی دریای خزر و یکشنبه از مرزهای شمال شرق کشور گذر خواهد کرد. پیامد این سامانه باراشی از روز یکشنبه تا چهارشنبه برف و باران و برای مناطق کوهستانی برف و کولاک و برای مناطق جنوبی بصورت باران و رگبار وزش باد خواهد بود.
وی تاکید کرد: خلیج فارس مواج متاطم و طول موج به یک متر می رسد، امروز هوای تهران صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی فردا و پس فردا برای تهران غبار آلود پیش بینی می شود و شرایط هوای تهران ناسالم است، بیشینه دمای تهران ۹ درجه خواهد بود و کنینه دما یک درجه تا دو درجه زیر صفر خواهد بود. سردترین استان اردبیل ۱۳ درجه زیر صفر و همدان با ۹ درجه زیر صفر سردترین استان ها و بندرعباس با دمای ۲۶ درجه گرمترین استان است.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید