صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نتانیاهو در انظار عمومی واکسن کرونا زد

کد خبر 74774 1399-09-30 10:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طرح واکسیناسیون عمومی در اسرائیل شروع شد و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور، اولین نفری بود که برای ترغیب مردم، در برابر دوربین‌های تلویزیون واکسن تزریق کرد. بخشی از مردم اسرائیل به کارایی و اهداف واکسن بدبین هستند.
نتانیاهو در انظار عمومی واکسن کرونا زد


نخست وزیر ۷۱ ساله اسرائیل، عصر شنبه ۱۹ دسامبر در بیمارستانی در تل آویو و در مقابل دوربین های تلویزیونی، واکسن کرونا زد. نفر دوم، یولی ادلستاین، وزیر بهداشت بود. به این ترتیب، طرح ایمن سازی عمومی در برابر کرونا به جریان افتاد.
اقدام نتانیاهو و وزیر بهداشت پیامی به شهروندان بود که به واکسن و کارایی آن اطمینان کنند. نوبت تزریق واکسن ریون ریولین، رئیس جمهور اسرائیل روز یکشنبه تعیین شده است.
دولت اسرا ئیل گفته است که کادر پزشکی و درمان و گروه های در معرض خطر در اولویت دریافت واکسن قرار دارند.
بنیامین نتانیاهو پس از تزریق واکسن از مردم دعوت کرد به او تاسی کنند و از مزایای دریافت یک گواهی سبزرنگ برخوردار شوند. او گفت با داشتن این برگه، افراد نیازی به قرنطینه و دوری از اجتماعات ندارند و می توانند به خرید یا رستوران بروند. اعلام شده است که این گواهی دو هفته بعد از دومین دوز واکسن به افراد داده می شود.
بسیاری از شهروندان اسرائیلی از جمله یهودیان ارتدوکس نسبت به هدف واکسیناسیون یا کارایی آن سوءظن دارند. نظرسنجی ها اما از تفاهم دو سوم مردم با تزریق واکسن حکایت می کنند.
واکسنی که هم اینک در اسرائیل وجود دارد، تولید داروسازی فایزر– بیون تک است، اما تل آویو واکسن های مدرنا و استرازنکا را نیز سفارش داده است.
دو ماه قبل، وزیر خارجه آلمان پس از سفر به اسرائیل، به اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که اسرائیل نیز مجاز باشد از سهمیه ۴۰۰ میلیون دوز واکسن اروپا استفاده کند. هایکو ماس دلیل این پیشنهاد را "رابطه خاص" این کشور با اسرائيل عنوان کرد.
در اسرائیل تاکنون سه هزار و ۷۰۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا درگذشته اند. آلودگی های جدید در دو ماه گذشته روند صعودی داشته و دولت در حال تصمیم گیری برای تشدید شماری از مقررات است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» کلاهبرداری با تزریق آب مقطر به جای واکسن کرونا
» واردات واکسن کرونا از سوی هر نهاد یا شخصی باید تحت اشراف و نظارت وزارت بهداشت باشد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید