صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

محدود کردن شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست‌جمهوری ضرورت ندارد

کد خبر 74759 1399-09-30 10:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تشخیص صلاحیت افراد پس از ثبت نام در انتخابات بر عهده شورای نگهبان است و ما نباید شرایط ثبت نام را محدود کنیم.
محدود کردن شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست‌جمهوری ضرورت ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری،گفت: در برخی از بندهای این قانون ابهام وجود دارد به گونه ای که در یکی از بخش ها واژه کلان شهر آمده در حالی که این واژه کلی است و باید رفع ابهام صورت گیرد.
وی بیان کرد: همچنین در یکی دیگر از بندهای این طرح عبارت معاونین قوا آمده در حالی که مشخص نشده منظور کدام یک از قوای سه گانه است و لازم است این ابهامات در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برطرف شود.
در ادامه جلسه محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: پیش از این هر کس که سواد خواندن و نوشتن داشت می توانست در انتخابات ثبت نام کند و در اصلاح قانون انخابات ریاست جمهوری به دنبال ساماندهی این مساله هستیم.
وی تاکید کرد: ما نباید فضا را محدود کنیم چرا که ما در جریان بررسی این قانون کار تشخیص صلاحیت را انجام نمی دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شما به مساله کلان شهرها اشاره کردید که این واژه در وزارت کشور دارای تعریف است و شهرهایی که بالای یک میلیون نفر جمعیت  دارند کلان شهر محسوب می شوند.
قالیباف بیان کرد: محدود کردن شرایط ثبت نام ضرورتی ندارد و تشخیص صلاحیت افراد پس از ثبت نام بر عهده شورای نگهبان است و مجلس صرفا وضعیت نابسامان پیش از ثبت نام را ساماندهی می کند و بر این اساس باید اجازه دهیم افراد بیشتری در این چارچوب بتوانند ثبت نام کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید