صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / راه و مسکن

با شناسایی گونه ی جهش یافته ی کرونا در انگلیس، آیا تعلیق پروازهای لندن به تهران بررسی شده است؟

کد خبر 74752 1399-09-30 10:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مقامات بهداشتی انگلیس از شناسایی ویروس جهش یافته کرونا خبر داده اند که با سرعت بالایی در حال سرایت است.
با شناسایی گونه ی جهش یافته ی کرونا در انگلیس، آیا تعلیق پروازهای لندن به تهران بررسی شده است؟


مقامات انگلیس این گونه ویروس کرونا با نام VUI_202012/01 سرعت انتقال بسیار بالایی دارد که سرعت سرایت آن حدود ۷۰ درصد بالاتر از نمونه معمول کوید ۱۹ است و مسئول افزایش بسیار سریع مبتلایان به کرونا در جنوب انگلیس و لندن می باشد، به گونه ای که میزان مبتلایان در شرق انگلیس حدود ۵۹ درصد و   در لندن ۶۲ درصد افزایش داشته است.
در پی شناسایی گونه جدید ویروس در انگلیس، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور تد ابیر سختگیرانه ی جدیدی را در مناطق شرق انگلیس و لندن اعلام کرد.
حال این پرسش از سوی برخی کارشناسان مطرح شده است که با شناسایی گونه ی جهش یافته ی کرونا ۱۹ در انگلیس و احتمال انتقال آن به تهران، شایسته است مسئولان بهداشت و درمان، اقدامات پیشگیرانه لازم را مد نظر قرار دهند و در صورت عدم امکان برای پیشگیری از انتقال ویروس جهش یافته، تعلیق پروازهای لندن به مقصد تهران را مورد بررسی فوری قرار دهند، تا نظیر پروازهای چین به ایران در دی ماه سال گذشته موجب احتمال ورود موج جدیدی از ویروس به ایران نباشد.
یادآور می شود امروز در خبرها اعلام شد که با شناسایی گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس، مقامات هلند پروازها از انگلیس به مقصد این کشور را ممنوع کردند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن