صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

سابقه نظامی «روحانی» از روسای جمهور قبلی بیشتر است

کد خبر 74745 1399-09-30 09:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سابقه نظامی «حسن‌روحانی» از روسای جمهور قبلی ما بیشتر است.
سابقه نظامی «روحانی» از روسای جمهور قبلی بیشتر است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در واکنش به پیشنهاد یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه ورود نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری از قانون انتخابات باید حذف شود، گفت: برخی از پیشنهادات با شأن مجلس شورای اسلامی سازگاری ندارد چرا که براساس اصول قانون اساسی همه افراد برای حضور در انتخابات حق دارند و نباید آزادی را از آنان سلب کرد.
وی افزود: جالب است کسانی که به این بحث دامن می زنند سابقه نظامی خودشان بیشتر از دیگران است به گونه ای که سابقه نظامی روحانی از روسای جمهور قبلی کشورمان بیشتر است.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دولت روحانی، لیست بلندبالایی از افراد نظامی وجود دارد و به عبارت بهتر افرادی چون آذری جهرمی، علی ربیعی و اسحاق جهانگیری سابقه نظامی دارند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این افراد که می گویند ما از غرب الگو می گیریم بهتر است در این زمینه به کشورهای غربی توجه داشته باشند چرا که در آنجا افرادی که سابقه نظامی دارند می توانند در انتخابات شرکت کنند.
وی گفت: علی لاریجانی پاسدار بود و در انتخابات ریاست جمهوری در سال‌های قبل شرکت کرد و سوال ما این است که چطور آن موقع همه مُهر سکوت بر دهان گرفته بودند و امروز این مباحث را مطرح می کنند بهتر است مغلطه نکنند و بدانند همه افراد حق شرکت در انتخابات را دارند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید