صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

«السیسی» بر لزوم ازسرگیری مذاکرات سازش در اراضی اشغالی تأکید کرد

کد خبر 74725 1399-09-30 09:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور مصر در جریان دیدار با وزرای خارجه اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم ازسرگیری مذاکرات سازش میان این تشکیلات و رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
«السیسی» بر لزوم ازسرگیری مذاکرات سازش در اراضی اشغالی تأکید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن و «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر دیدار کردند. دیدار میان طرف‌های مذکور در شهر قاهره، پایتخت مصر برگزار شد.
بر اساس این گزارش، طرف‌های اردنی، فلسطینی و مصری در جریان دیدار سه جانبه مذکور در خصوص آخرین تحولات فلسطین بحث و تبادل نظر کردند. دفتر ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه‌ای در خصوص این دیدار تأکید کرد که السیسی از آغاز مجدد مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی حمایت کرده است.
چندی پیش تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: رئیس جمهور مصر تماس‌هایی را با سران تشکیلات خودگردان فلسطین و تل آویو برقرار کرده است. السیسی با ریاض المالکی، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت تلفنی گفتگو کرده است؛ کما اینکه با «گابی اشکنازی» وزیر خارجه اسرائیل نیز رایزنی‌هایی را انجام داده است.
تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین عنوان کرده است که السیسی در تماس‌های خود با سران این رژیم و نیز سران تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش کرده است تا دو طرف را به نشستن بر سر میز مذاکرات سازش قانع کند.
این درحالی است که هفته گذشته نیز گزارش‌هایی مبنی بر تمایل مصر برای میانجیگری میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین جهت نشاندن آنها بر سر میز مذاکرات سازش، منتشر شده بود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید