صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / انرژی

دولت با افزایش تعرفه آب تحویلی و برداشتی موارد خاص موافقت کرد

کد خبر 72456 1399-09-23 21:10
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
دولت با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی برای موارد خاص (کشتی‌ها، شناورها، تانکرهای مناطق آزاد و ویژه اقتصاد ی و واحدهای مستقر در آنها و…) از ابتدای سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.
دولت با افزایش تعرفه آب تحویلی و برداشتی موارد خاص موافقت کرد


جلسه امروز هیأت دولت به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری و با رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تجمع بیش از ۲۰ نفر در وضعیت نارنجی، به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی بررسی و به تصویب هیأت وزیران رسید.
برنامه جایگزینی شناورهای سنتی تجاری با ظرفیت کمتر از ۵۰۰ تن
هیأت وزیران برنامه جایگزینی شناورهای سنتی تجاری با ظرفیت کمتر از ۵۰ تن (لنج تجاری) را با هدف حذف ابزار قاچاق کالا از دریا، انتقال فعالیت های غیررسمی به رسمی و تجاری، رونق فعالیت های کشتی سازی داخلی و خدمات تعمیر و نگهداری آنها و نیز افزایش ایمنی دریایی، به تصویب رساند.
برنامه یادشده ناظر بر محورهایی نظیر ایجاد نظام انگیزشی در الگوی جایگزینی شناورهای سنتی به شناورهای فلزی، الگوهای تأمین مالی مربوط به طرح یادشده، امحاء شناورهای جایگزین شونده و تأمین بیمه بیکاری برای دریانوردانی که در نتیجه اجرای این طرح شغل خود را از دست می دهند، می باشد.
اصلاح اساسنامه صندوق کارآفرینی امید
هیأت وزیران به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، اساسنامه صندوق کارآفرینی امید را مورد بازنگری قرار داد.
بر اساس این اصلاحیه، صندوق کارآفرینی امید، مؤسسه ای مالی است که به عنوان مؤسسه عمومی غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی و استقلال اداری و مالی اداره می شود.
همچنین کمک های دولت، دستگاه های اجرایی، بانک ها، مؤسسات اعتباری و بیمه ها، اقساط دریافتی تسهیلات و وام های اعطایی، تسهیلات قرض الحسنه بانکی، کمک ها و هدایای نقدی و غیرنقدی و تسهیلات اعطایی اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و بین المللی، درآمدهای ناشی از فعالیت های صندوق، فروش اموال، منابع وقفی و نذورات و … به عنوان منابع مالی این صندوق به شمار می روند.
علاوه بر این، موضوع فعالیت و حدود عملیات صندوق موارد متعددی چون تجهیز منابع مالی جهت فعالیت های اعتباری، اعطای تسهیلات، ارائه خدمات الکترونیکی و کمک مالی با اولویت مناطق روستایی و محروم، اعطای تسهیلات به منظور حمایت از زنجیره های تولید، خوشه های کسب و کار ، پشتیبانان مشاغل خانگی و خویش فرمایی، طرح های کارآفرینی و کسب و کار های خرد، اعطای تسهیلات برای اشتغال، ازدواج، مسکن و نیازهای ضروری با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و گروه های اجتماعی کم درآمد و … را شامل می شود.
علاوه بر این هیأت وزیران با توجه به مصوبه هیئت امنای این صندوق، با افزایش سرمایه آن به مبلغ ۲۳ هزار و ۶۱۹ میلیارد و ۸۲۱ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۲۷۹ ریال موافقت کرد.
بررس و تصویب لوایح مربوط به اساسنامه و مقاوله نامه های سازمان بین المللی کار
دولت در ادامه پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص هفت لایحه در مورد اساسنامه و مقاوله نامه های سازمان بین المللی را به تصویب رساند تا در سیر مراحل و تشریفات قانونی قرار گیرد.
بازبینی مصوبه مربوط به اصلاح آئین نامه اجرایی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی
هیأت وزیران به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی، تصویب نامه موضوع اصلاح آئین نامه اجرایی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی را مورد بازبینی قرار داد.
به موجب این اصلاحیه، تخصیص اعتبارات مربوط به برنامه جامع ارتقای سلامت و ایمنی غذایی به دستگاه های ذیربط توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با رعایت ترتیبات مقرر در ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور پس از دریافت گزارش پیشرفت اقدامات برای اجرای مصوبات مربوط انجام خواهد شد.
موافقت دولت با افزایش تعرفه آب تحویلی و برداشتی موارد خاص
دولت با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی برای موارد خاص (کشتی ها، شناورها، تانکرهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و واحدهای مستقر در آنها و…) از ابتدای سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.
هیأت وزیران این تصمیم را با توجه به افزایش تورم سالانه و به تبع آن افزایش هزینه های شرکت های عرضه کننده خدمات، اتخاذ کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | حسن روحانی | بانک | مسکن | مجلس | دولت | وزیر | قاچاق | حقوق |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / انرژی


وزیر نیرو: هنوز اوج بار مصرف را پشت سر نگذاشته ایم
وزیر نیرو گفت: هنوز اوج بار مصرف را پشت سر نگذاشته ایم، ولی دیروز با مصرف ۶۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات نسبت به تیر گذشته که کمتر از ۵۹ هزار مگاوات بود از گرمای زودرس و اوج مصرف با خبر شدیم.

قیمت نفت خام باز هم سقوط کرد
قیمت نفت خام در معاملات امروز، جمعه، این بار تحت تاثیر تقویت ارزش دلار سقوط کرد اما شاخص‌های نفت هر دو بالاتر از ۷۰ دلار باقی ماندند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید