صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

تجهیزات پزشکی از راه دور ساخته می شود

کد خبر 72442 1399-09-23 20:52
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
محققان یک شرکت دانش بنیان درصدد ساخت تجهیزات پزشکی از راه دور هستند.
تجهیزات پزشکی از راه دور ساخته می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، با توجه به اهمیت روز افزون پزشکی از راه دور، یک شرکت دانش‌بنیان در حال تولید و بومی‌سازی تجهیزات مرتبط با این حوزه است.
محمد نوری مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان تولید کننده تجهیزات پزشکی گفت: این شرکت تلاش کرده است تا در همه حوزه‌های تجهیزات پزشکی، صاحب دانش باشد و بر این اساس، تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قابل توجهی در این مجموعه تولید شده است.
مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: انواع دستگاه‌های نوار قلب و نوار مغزی، بخشی از تولیدات شرکت را تشکیل می‌دهد. از جمله این تجهیزات، یک دستگاه خاص نوار مغزی است که از جمله تولیدات دانش‌بنیان محسوب می‌شود. این محصول در حال حاضر با قیمت یک بیستم نمونه مشابه خارجی تولید می‌شود.
نوری در ادامه با اشاره به فعالیت‌های علمی شرکت افزود: پزشکی از راه دور، یکی از رشته‌های نوین در علم پزشکی است که در راستای عدالت درمانی گام بر می‌دارد. از طریق پزشکی از راه دور می‌توان با کیفیت‌ترین خدمات پزشکی را به نقاط بسیار دور افتاده نیز رساند.
این فعال دانش‌بنیان بیان کرد: در واقع از طریق پزشکی از راه دور، یک پزشک بسیار ماهر می‌تواند از مطب خود همان خدمات را به یکی از روستاهای دور افتاده کشور نیز عرضه کند. با توجه به نیاز کشور به اینگونه خدمات، تصمیم گرفتیم تا بخش عمده‌ای از انرژی خود را در این حوزه متمرکز کنیم.
وی با اشاره به تلاش جوانان متخصص ایرانی در عرصه تولید تجهیزات پزشکی، افزود: پزشکی از راه دور به نوع خاصی از تجهیزات مانند فشارسنج، دستگاه نوار قلب و دیگر تجهیزات نیاز دارد تا پزشک بتواند کار خود را از فواصل دور انجام دهد. به همین دلیل، این مجموعه در تلاش است تا با بومی‌سازی این دستگاه‌ها، ایران را به یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه تبدیل کند.
وی بیان کرد: این شرکت برای ایجاد خطوط تولید جدید و توسعه فعالیت‌های پژوهشی خود به حمایت‌های خاصی از جمله تخصیص تسهیلات و سرمایه‌گذاری نیاز دارد، از نهادهای متولی انتظار داریم تا با پشتیبانی از فعالین دانش‌بنیان، زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی کشور را فراهم کنند.

کلمات کلیدی » ایران | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


آمریکا برای برطرف کردن کمبود تراشه اعتبار مالیاتی اعطا می کند
گروهی از سناتورهای آمریکایی برای برطرف کردن چالش کمبود تراشه، پیشنهاد کرده اند علاوه بر تخصیص بودجه ۵۲ میلیارد دلاری، اعتبار مالیاتی ۲۵ درصدی برای تولید کنندگان نیمه رسانا در نظر گرفته شود.

تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پیامی انتخاب ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم تبریک گفت.

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان بررسی می شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تلاش ما این است که سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان طی چند هفته آینده بررسی اولیه‌اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود.

نماینده پارک فناوری پردیس رئیس انجمن پارک های فناوری و نوآوری شد
نماینده پارک فناوری پردیس به عنوان رئیس انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا انتخاب شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید