صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

امکان فروش حداکثر ۸۵۰ هزار بشکه نفت در روز پیشنهاد رد کلیات بودجه

کد خبر 72431 1399-09-23 20:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در لایحه بودجه فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز پیش بینی شده است اما بر اساس پیش‌بینی مرکز پژوهش ها در سال آینده حداکثر می توان ۸۵۰ هزار بشکه نفت به فروش رساند.
امکان فروش حداکثر ۸۵۰ هزار بشکه نفت در روز پیشنهاد رد کلیات بودجه


مالک شریعتی نیاسر در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400  در دستورکار جلسه امروز اعضای کمیسیون انرژی قرار داشت.
وی با بیان اینکه در این جلسه کارشناسان مرکز پژوهش های قوه مقننه گزارش کاملی درباره کلیات لایحه بودجه، ارقام، جهت گیری های بودجه، کسری بودجه  و ... به اعضای کمیسیون انرژی ارائه کردند، افزود: طبق تحقیقات مرکز پژوهش های مجلس، کلیات لایحه بودجه سال 1400 ، علاوه بر ناطرازی های بسیار، کسری بالا نیز دارد و البته غیر واقعی بسته شده و برخلاف قوانین بالادستی مبنی بر فاصله از درآمدهای نفتی این لایحه در حوزه منابع، 30 درصد به نفت وابستگی دارد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 1400 فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت در روز پیش بینی شده است، ادامه داد: اما براساس پیش بینی واقع بینانه مرکز پژوهش ها در سال آینده، حداکثر می توان 850 هزار بشکه نفت در روز به فروش رساند. بنابراین فاصله بسیاری میان واقعیت و لایحه دولت وجود دارد و نظر مرکز پژوهش ها به عنوان مرکز ارائه دهنده مشاوره به نمایندگان، رد کلیات است.
شریعتی با اشاره به دستور کار دیگر کمیسیون انرژی، گفت: انتخاب اعضای کمیسیون انرژی در کمیسیون تلفیق بودجه نیز در دستورکار بود که با رأی اعضا بنده به همراه آقایان سنگدوینی و گیلانی به این منظور انتخاب شدیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » نفت | مجلس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید