صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

سفرای آلمان و فرانسه به وزارت امور خارجه احضار شدند

کد خبر 72429 1399-09-23 20:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در پی صدور بیانیه در مورد روح الله زم، امروز فیلیپ تیه بو سفیر فرانسه در تهران و هانس اودو موتسل سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران به وزارت خارجه احضار شدند.
سفرای آلمان و فرانسه به وزارت امور خارجه احضار شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، در پی صدور بیانیه روز گذشته وزارت خارجه فرانسه در مورد روح الله زم، امروز فیلیپ تیه بو سفیر فرانسه در تهران از سوی دستیار وزیر و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران به بیانیه یاد شده به وی ابلاغ شد.
سفیر فرانسه اظهار داشت مراتب را به مقامات کشورش منعکس خواهد کرد.
همچنین پیش از این در پی بیانیه‌های مداخله جویانه روز گذشته سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و وزارت خارجه آلمان در مورد روح الله زم، امروز هانس اودو موتسل سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را عهده دار است، از سوی دستیار وزیر و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.
مدیرکل اروپای وزارت خارجه، مندرجات بیانیه‌های اخیر اتحادیه اروپا و آلمان را محکوم کرد و آنرا بعنوان دخالت در امور داخلی ایران، غیرقابل قبول دانست.
همچنین مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به مماشات با عناصر مروج خشونت و اعمال تروریستی که در برخی کشورهای اروپایی پناه گرفته و امنیت مردم ایران را هدف قرار می‌دهند، به سفیر آلمان ابلاغ شد.
سفیر آلمان اظهار داشت مراتب را به مقامات اتحادیه اروپا و همچنین کشورش منعکس خواهد کرد.

کلمات کلیدی » ایران | تهران | مردم | وزیر |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید