صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

وقفه در تولید خودروهای گرانقیمت تسلا

کد خبر 72428 1399-09-23 20:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طبق ایمیلی فاش شده، تسلا قصد دارد تولید خودروهای گرانقیمت مدل ایکس و اس را به مدت ۱۸ روز متوقف کند که دلیل این امر کاهش تقاضا برای آنها است.
وقفه در تولید خودروهای گرانقیمت تسلا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، با وجود شیوع ویروس کرونا تسلا با تقاضای قابل توجهی برای خودروهای برقی روبرو است.اما به نظر می رسد این تقاضا به بخش خودروهای برقی رده بالا مربوط نمی شود.
طبق گزارشی یکی از ایمیل های داخلی تسلا نشان می دهد این خودروساز قصد دارد تولید «مدل اس» و «مدل ایکس» را بین ۲۴ دسامبر تا ۱۱ ژانویه (۱۸ روز) متوقف کند. این شرکت در یک ایمیل جداگانه اشاره کرده تقاضا برای خودروهایش در سه ماهه جاری اندکی بالاتر از  میزان خودروهای تولیدی بوده است. بنابراین با توجه به ایمیل افشا شده، تقاضا برای خودروهای ارزانتر این شرکت یعنی «مدل۳» و «مدلY» وجود دارد. 
کارگران دستمزد کامل یک هفته را دریافت می کنند، چند مرخصی با حقوق و فرصت های محدودی برای همکاری با تیم های دیگر را در اختیار خواهند داشت. با این وجود افرادی که نتوانند در تیم های دیگر فعالیت یا از مرخصی های با حقوقشان استفاده کنند، با ۵ روز مرخصی بدون حقوق روبرو خواهند بود.
البته کاهش تقاضا چندان تعجب برانگیز نیست. از مدت ها قبل تولید خودروهای برقی ارزان قیمت بیشتر از لوکس بوده است. تسلا در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادی ۱۵۲۰۰ دستگاه خودرو مدل اس و ایکس تولید کرد. حال آنکه کل تولید این شرکت در سه ماهه مذکور ۱۳۹۳۰۰ خودرو بوده است.

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی » کرونا | خودرو | ویروس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید