صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

فراخوان تظاهرات میلیونی در سودان

کد خبر 72425 1399-09-23 20:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
احزاب و گروه‌های متعدد در سودان از جمله حزب کمونیست و برخی کمیته‌های مقاومت سودان، برای برپایی یک تظاهرات میلیونی ضد دولتی در نوزدهم دسامبر جاری فراخوان داده‌اند.
فراخوان تظاهرات میلیونی در سودان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، احزاب و گروه‌های متعدد در سودان از جمله حزب کمونیست و برخی کمیته‌های مقاومت سودان، برای برپایی یک تظاهرات میلیونی ضد دولتی در نوزدهم دسامبر جاری فراخوان داده‌اند.
در این فراخوان‌ها از شهروندان سودانی خواسته شده است لغو سند قانون اساسی فعلی و براندازی حکومت انتقالی سودان در دو بخش نظامی و مدنی آن را مطالبه کنند.
معترضان سودانی همزمان با سالروز آغاز تظاهرات میلیونی سال ۲۰۱۸ در این کشور، بار دیگر خواستار اصلاح روند انقلاب کشورشان و تحقق اهداف آن شدند.
«جعفر حسن» یکی از رهبران ائتلاف آزادی و تغییر سودان ابراز امیدواری کرد که دومین سالگرد انقلاب دسامبر روز ارزیابی دستاوردهای حکومت و شکست‌های آن باشد.
او با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در تظاهرات برای دفاع از انقلابی است که همین مردم صاحبان واقعی آن هستند، بیان کرد: ما باید بدانیم چه اهدافی از انقلاب محقق شده و کدام نشده است.
وی گفت: هنوز عناصری از نظام سابق به دنبال سوء استفاده از هر مناسبت و اعتراضی برای نفوذ در آن و ایجاد خرابکاری هستند؛ اما جوانان سودانی بسیار آگاه هستند و ما امیدواریم که در جریان این تظاهرات مشکلی پیش نیاید زیرا ما به امنیت نیاز داریم.

کلمات کلیدی » مردم |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید