صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دستگیری ادمین صفحه غیراخلاقی اینستاگرامی با هفت هزار دنبال کننده

کد خبر 72406 1399-09-23 20:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری گرداننده یک صفحه اینستاگرامی که اقدام به انتشار تصاویر و فیلم های غیراخلاقی می کرد، خبر داد و گفت: برخورد پلیس با این افراد قاطع و قانونی است.
دستگیری ادمین صفحه غیراخلاقی اینستاگرامی با هفت هزار دنبال کننده

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر اظهار کرد: به دنبال رصد و گشت زنی‌های مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس در راستای مقابله با عاملان انتشار محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی در شبکه‌های اجتماعی، صفحه ای با بیش از هفت هزار دنبال کننده که اقدام به انتشار تصاویر مستهجن و فیلم های غیر اخلاقی می کرد در اینستاگرام مشاهده و موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: با توجه به مستندات موجود در فضای مجازی و طی بررسی‌های اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با وعده های واهی قصد به فساد کشاندن و اغفال جوانان و نوجوانان را دارد.
وی اظهار داشت: در گام بعدی با تحقیقات گسترده ماموران پلیس فتا، انجام اقدامات تخصصی و تحلیل مستندات جمع‌آوری شده فرد مورد نظر را که یک خانم جوان بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در منزل شخصی اش در حاشیه تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
گودرزی افزود: مجرم پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه کردن پلیس را داشت اما هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس روبرو شد صفحه شناسایی‌شده را متعلق به خود دانست و هدف و انگیزه خود از این کار را جذب دنبال کننده و کسب درآمد از این طریق اعلام کرد که در نهایت وی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه وجود صفحات غیراخلاقی یکی از معضلات اصلی در شبکه‌های اجتماعی است که سلامت روانی خانواده ها را تهدید می‌کند به شهروندان توصیه کرد: بر شیوه استفاده فرزندان خود از فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشابه، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.  

کلمات کلیدی » تهران | مردم | پلیس | مجازی | پایتخت |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید