صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

احداث تصفیه خانه کانال ابراهیم آباد در منطقه ۲

کد خبر 72397 1399-09-23 20:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دومین کمیسیون فنی بازچرخانی آب به منظور بررسی موضوعات احداث تصفیه خانه کانال ابراهیم آباد در منطقه ٢ و بازچرخانی و تصفیه خانه محلی آب در منطقه ٣ شهرداری تهران، برگزار شد.
احداث تصفیه خانه کانال ابراهیم آباد در منطقه ۲

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیسیون فنی بازچرخانی آب با هدف تحلیل و بررسی موضوعات مرتبط با مباحث بازچرخانی آب مناطق ٢٢ گانه و به منظور بررسی جوانب فنی پروژه‌های بازچرخانی آب و اطمینان از شناسایی دقیق ضرورت‌ها، مکانیابی و طراحی اصولی پروژه‌های مذکور تشکیل شد.
در این کمیسیون نمایندگان معاونت فنی و عمرانی، معاونت هماهنگی و امور مناطق، معاونت شهرسازی و معماری، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز، اداره کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری، اداره کل امور خدمات شهری، شرکت سهامی آب منطقه‌ای و اساتید دانشگاه به عنوان اعضای ثابت و روسای ادارات محیط زیست و توسعه پایدار مناطق ٢٢ گانه به فراخور موضوع مورد بررسی به عنوان عضو حضور دارند.
در دومین جلسه کمیسیون فنی بازچرخانی آب احداث تصفیه خانه کانال ابراهیم آباد در منطقه ۲ و بازچرخانی، تصفیه خانه محلی آب در منطقه ۳ (پروژه سوپراستار) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تامین آب پایدار، مطمئن و مناسب برای آبیاری فضای سبز خیابان ولی عصر وبرآوردن نیازهای آبیاری و سایر مصارف آب در بوستان ملت به میزان ۲۰ لیتر در ثانیه از جمله اهداف مطرح شده برای این پروژه بوده که با توجه به تغییرات اقلیمی و کاهش چشمگیر سطح آب زیرزمینی به خصوص در شهر تهران واستفاده بهینه ازمنابع آبی و بازچرخانی آن برای مقابله و حل مشکلات ناشی از آنچه ذکر شد، احداث سیستم های تصفیه خانه ای لوکال در دستور کارقرارگرفته است با استفاده از پساب و آب های نامتعارف و خاکستری، ضمن کاهش برداشت از منابع آ ب زیرزمینی (به خصوص در فصل تابستان که پیک مصرف می باشد) با تامین آب موردنیاز، تنش های آبی وارده به درختان و فضای سبز، که در نهایت منجر خشک شدن و ازبین رفتن فضای سبز موجود می شود را به حداقل می رساند.
گفتنی است در ادامه این نشست، حکم اعضای این کمیسیون توسط مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار اعطا شد.

کلمات کلیدی » سهام | تهران | دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


ترخیص کالاهای تخصصی بیمارستانی پس از پنج سال از گمرک
مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی بین‌المللی تامین‌اجتماعی از ترخیص چندین کالای کمیاب بیمارستانی که در سال‌های گذشته توسط این شرکت خریداری شده بود، خبر داد.

سرپرست حجاج ایرانی: ایران امسال حاجی ندارد
سرپرست حجاج ایرانی از محدودیت اعمال شده برای حضور زائران خارجی در حج ۱۴۰۰ انتقاد کرد و گفت: عربستان می‌توانست با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم این مشکل را برطرف کند.

زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ اعلام شد
رئیس بنیاد شهید در دیدار با تعدادی از جانبازان، موضوع پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تشریح کرد.

اعلام زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یکشنبه ۲۳ خرداد در دیدار صمیمی با تعدادی از جانبازان، موضوع پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تشریح کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید