صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مرزهای ایران و آذربایجان بر پایه دوستی و برادری بین دو ملت است

کد خبر 72392 1399-09-23 20:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مرزهای ایران و آذربایجان مرزهای دوستی و برادری بین دو ملت با مشترکات تاریخ و مذهبی بسیار زیاد است.
مرزهای ایران و آذربایجان بر پایه دوستی و برادری بین دو ملت است

به گزارش خبرنگار مهر، محمود عباس زاده در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور ترکیه، گفت: رئیس جمهور ترکیه بهتر است نگاهی به پرچم سه رنگ ایران و همچنین دو هلال میانه آن بیندازد که نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران و حاکمیتی مبتنی بر مکتب متعال اسلام محمدی و با ساز و کار مردم سالاری است.
وی بیان کرد: حقوق استراتژیک ایران از دریای سرخ تا مدیترانه است و مردم مسلمان و عاشورایی آذربایجان به اقتدار جمهوری اسلامی میبالند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مرزهای ایران و آذربایجان، مرزهای دوستی و برادری بین دو ملت و با مشترکات تاریخی، مذهبی و فرهنگی بسیار زیادی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
عباس زاده مشکینی خطاب به اردوغان گفت: آقای اردوغان! آیا نظامی گنجوی را می شناسید؟ آیا سروده وی را شنیده اید که همه عالم تن است و ایران دل؟
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات احمدی بیغش مبنی بر اینکه رگ غیرت این همه نماینده مدعی آذری کجاست، گفت: لازم نیست شما به ما درس غیرت دهید، زیرا نام آذربایجان با غیرت، شجاعت و وطن پرستی عجین شده است.

کلمات کلیدی » ایران | مهران محمدی | مرز | اردوغان | مجلس | مردم | نماینده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


اصلاح طلبان از این به بعد چه خواهند کرد؟
در انتخابات اخیر، سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان راضی به حضور در انتخابات نشدند و حتی آرای باطله از رأی همتی فزونی یافت تا اصلاح‌طلبانِ قدرت‌محور بار دیگر زخمی عمیق بر پیکره جریان اصلاحات وارد کرده باشند.

تبریک عبدالله عبدالله به هشتمین رئیس‌جمهور منتخب ایران
رییس شورای عالی مصالحه ملی طی پیامی برگزیده شدن سید ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید