صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا ۱۲ سایت نظامی را به کره جنوبی برگرداند

کد خبر 72135 1399-09-22 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ارتش آمریکا با بازگرداندن ۱۲ سایت نظامی به کره جنوبی شامل تعدادی در مرکز سئول موافقت کرد و راه را برای پروژه‌های ساختمانی غیرنظامی پس از چندین سال چانه‌زنی بر سر این مساله، هموار کرد.
آمریکا ۱۲ سایت نظامی را به کره جنوبی برگرداند


 نیروهای آمریکایی از جنگ دو کره در سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ در کره جنوبی هستند اما در سال های اخیر، دو کشور بر سر هزینه حضور و ابقای ۲۸ هزار و ۵۰۰ پرسنل آمریکایی در چند پایگاه مختلف مناقشه داشته اند.
۱۲ سایت نظامی در میان ۸۰ سایتی است که نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی در ۲۰۰۲ موافقت کرده بودند تا کنترل آنها را برای توسعه مجدد آنها به سئول بسپارند اما این روند به دلیل چانه زنی ها بر سر هزینه های دفاعی به تاخیر افتاد.
آژانس های دولتی کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کردند، دو طرف در نهایت برنامه انتقال کنترل را برای ۱۲ سایت نظامی با شرط ادامه گفتگوها درباره هزینه ها نهایی کردند.
"چویی چانگ_وون"، معاون وزیر هماهنگ کننده سیاست های دولت کره جنوبی گفت: ما با توجه به مسائل اجتماعی و اقتصادی در جوامع ناشی از تاخیر و درخواست آنها برای بازگشت سریع، به این تصمیم جامع رسیدیم.
ساکنان در برخی از مناطق چندین سال است که برای بازگشت این سایت ها برای استفاده غیرنظامی اعتراض کرده و می گویند، تاسیسات آمریکایی توسعه این مناطق را تحت شعاع قرار داده و نرخ ملک را تضعیف کرده اند.
در میان ۱۲ سایت، شش باب در سئول، پایتخت از جمله دو مورد در "پادگان یونگسان" واقع است که محل استقرار مقر نیروهای آمریکایی درکره جنوبی بود تا اینکه آنها را در ۲۰۱۸ به "کمپ هامفریز" در جنوب سئول منتقل کردند.
دولت سئول قصد دارد تا این سایت ها را نوسازی کرده و تاسیسات تجاری و مسکونی را برای کمک به توقف نوسان نرخ آپارتمان های منطقه بسازد.
وزارت بهداشت کره جنوبی و مقام های دولتی سئول نیز در حال بررسی برنامه ای برای ساخت یک بیمارستان تخصصی مخصوص بیماری های عفونی در یکی از سایت های مستقر در پایتخت هستند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید