صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پیشنهاد فائزه هاشمی به قالیباف برای جمع کردن رای زنان در انتخابات 1400!

کد خبر 72116 1399-09-22 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فائزه هاشمی می گوید: آقای قالیباف اگر رای زنان را برای انتخابات 1400 می‌خواهد این فرصت خوبی است که توجهات را به خود جلب کند.
پیشنهاد فائزه هاشمی به قالیباف برای جمع کردن رای زنان در انتخابات 1400!


 «زنان»، قشری که دیگر پذیرای گوشه نشینی و راضی بودن به مدیریت صددرصدی مردان نیستند. سال هاست شایستگی خود را در عرصه های مختلف نشان داده اند اما هنوز هم نگاه مردانه مانع بزرگی برای مدیریت زنان است که نمونه واضح آن ابطال سهم ۳۰ درصدی زنان و جوانان برای کرسی های مدیریتی است.
دولت و رئیس جمهور به شایستگی زنان احترام می گذارند و مصوبه ای برای مدیریت آنها داشتند اما با شکایت معاون سابق فرماندار صومعه سرا این مصوبه ابطال شد. زن امروز به توانایی های خود ایمان دارد و می خواهد به جایگاهی برسد که شایسته اوست، حتی ریاست جمهوری. مرحوم اعظم طالقانی پیشتاز این عرصه بود و هر بار هم تاکید بر تفسیر مشخص از واژه «رجل سیاسی» داشت چراکه مانند بسیاری از صاحبنظران بر این اعتقاد بود که رجل سیاسی منحصر به مردان نیست و زنان را هم شامل می شود. اعظم طالقانی از دنیا رفت اما آنچه هدف او بود تمام نشد و زنان زیادی هم اکنون از شورای نگهبان می خواهند که تفسیری مشخص از رجل سیاسی ارائه شود.  فائزه هاشمی که در رزومه فعالیت هایش نمایندگی مجلس و مدیریت در عرصه های مختلف مانند ریاست فدراسیون ورزش بانوان را دارد، از نگاه جنسیتی گلایه دارد و معتقد است نگاه مردانه مانع حضور زنان در پست های مدیریتی شده است. او تاکید زیادی دارد زنان نباید از حق خودشان کوتاه بیایند و در موضوع ریاست جمهوری زنان هم به طور جدی خواستار ارائه تفسیر روشن از واژه رجل سیاسی می شود. دختر آیت ا... هاشمی از رئیس جمهور و رئیس مجلس می خواهد که خواستار تحقق این تفسیر شود. او دیدگاه هایی هم درباره عملکرد قوه قضائیه دارد. درباره این موضوعات «آرمان ملی» با فائزه هاشمی به گفت وگو پرداخت که در ادامه متن آن را می خوانید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید