صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

موج واکنش‌ها به توهین خلیفه جدید امپراطوری عثمانی کاربران فضای مجازی با هشتگ اردوغان غلط کرد به شعرخوانی رئیس‌جمهور ترکیه پاسخ دادند

کد خبر 71953 1399-09-21 22:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کاربران شبکه‌های اجتماعی به شعرخوانی امروز رجب طیب اردوغان واکنش نشان دادند.
موج واکنش‌ها به توهین خلیفه جدید امپراطوری عثمانی  کاربران فضای مجازی با هشتگ اردوغان غلط کرد به شعرخوانی رئیس‌جمهور ترکیه پاسخ دادند


، شعری که اردوغان در مراسم رژه سربازان آذربایجانی خواند، بیم تلاش برای جدایی آذربایجان ایران را افزایش داده است. (اینجا بخوانید)
این شعرخوانی با واکنش توییتری ظریف روبرو شد و بلافاصله سفیر ترکیه در تهران فراخوانده شد و اعتراض ایران به او ابلاغ شد.

در همین حال کاربران فضای مجازی به تندی، به تمسخر اردوغان پرداختند و هشتگ های "اردوغان غلط کرد" و "ایران یکپارچه" داغ شد.


همزمان برخی رسانه ها و چهره ها به انتشار کاریکاتورهایی از اردوغان دست زدند و افزون براین، برخی، سراغ ریشه های تاریخی شعرخوانی اردوغان رفتند.


یکی از کاربران ندشته است:
"رضاشاه توسط انگلیسی ها و با کودتا روی کار آمد و باز با کمک انگلیسی ها حکومت پهلوی را تاسیس کرد. او که ادعای وطن پرستی اش گوش فلک را کر کرده بود، دشت ناامید را به افغانستان، اروندرود را به عراق و بلندی های آرارات و منطقه قره سو را به ترکیه آتاتورک بخشید!!!
این مورد آخری همان منطقه ای است که ترکیه را به نخجوان آذربایجان وصل می کند و در حال حاضر سبب گردن کلفتی و عربده کشی اردوغان علیه تمامیت ارضی ایران شده است."


در همین حال اسنادی تاریخی هم درباره این رویداد منتشر شده است.
همزمان برخی به یادآوردند که ‏اسفند سال ۷۰ با فروپاشی شوروی ساکنین مناطق شمالی ایران مشتاقانه برای بازگشت سرزمینشان به وطن اصلی و الحاق به ایران کنار رود ارس تجمع کرده بودند. در این سوی رود ارس نیز هموطنان ایرانی به استقبال آنها رفته بودند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید