صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی: آقای اردوغان غرضی از آن شعرخوانی نداشت!

کد خبر 71950 1399-09-21 22:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: من فکر می‌کنم که این شعرخوانی آقای اردوغان خیلی نمی‌تواند با توجه به ماهیت آن مراسم خیلی پیام و موضوعیت خاصی نداشت.
عضو کمیسیون امنیت ملی: آقای اردوغان غرضی از آن شعرخوانی نداشت!


یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه در مجلس شورای اسلامی، گفت: من فکر نمی کنم که غرض یا هدفی در این شعرخوانی آقای اردوغان وجود داشته است و بیش از آنکه بخواهیم نسبت به آن حساس شده یا علیه آن موضع گیری کنیم، باید بدانیم که احتمالا این یک اشتباهات محاسباتی بوده است.
فداحسین مالکی در گفت وگویی در واکنش به شعرخوانی جنجالی رجب طیب اردوغان در جمهوری آذربایجان، گفت: من فکر می کنم که این شعرخوانی آقای اردوغان خیلی نمی تواند با توجه به ماهیت آن مراسم خیلی پیام و موضوعیت خاصی نداشت. اما اگر او خیال مباحث گذشته را که در برخی مواقع دنبال می کرد و صحبت هایی درباره تشکیل امپراطوری داشت را بخواهد در قالب این شعر دنبال کند، موضوع متفاوت خواهد بود ولی من تصور نمی کنم که چنین موضوعی صادق باشد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من فکر می کنم که آقای اردوغان آن تصورات سابق خودش را کنار گذاشته است. توصیه من به مقامات ترکیه آن است که با توجه به سوابق همکاری بین تهران و آنکارا و همین طور با توجه به دشمنان مشترک منطقه ای و دشمنان جهان اسلام مرتکب چنین اشتباهاتی نشوند. البته چنین موضوعات و حاشیه هایی نمی تواند خدشه ای به تاریخ بین دو کشور وارد کند. هرچند که من احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه را کار درستی می دانم.
وی با بیان اینکه ایران و ترکیه باید به سمتی حرکت کنند که روابط بین دو کشور همچنان پایدار بماند، تصریح کرد: من فکر نمی کنم که غرض یا هدفی در این شعرخوانی آقای اردوغان وجود داشته است و بیش از آنکه بخواهیم نسبت به آن حساس شده یا علیه آن موضع گیری کنیم، باید بدانیم که احتمالا این یک اشتباهات محاسباتی بوده است. به ویژه آنکه معادلات ترکیه و آقای اردوغان بعد از آن کودتای معروف در این کشور تغییر یافت و آنان به این نتیجه رسیدند که باید با همسایگان خود از جمله ایران روابط خوبی داشته باشند.
این نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: البته این اشتباهات از سوی ترکیه بی سابقه نبوده و ما در همان دوران ابتدایی داعش شاهد یک سری موضع گیری ها از جانب ترکیه و شخص آقای اردوغان بودیم که البته بعدا این مواضع را با رفتار درست جبران کردند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید