صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

ثروتمندترین بانکدار جهان از دنیا رفت

کد خبر 71931 1399-09-21 18:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ثروتمندترین بانکدار دنیا و پولدارترین مرد برزیل در سن ۸۲ سالگی از دنیا رفت؛ وی از خانواده‌ای یهودی بود که ثروت خانوادگی خود را از تجارت با کاروان شتر به دست آورده بودند.
ثروتمندترین بانکدار جهان از دنیا رفت


جوزف سافرا، ثروتمندترین بانکدار دنیا و پولدارترین مرد برزیل در سن ۸۲ سالگی از دنیا رفت.
وی از یک خانواده بانکدار بود که ثروت خود را سال ها قبل با تجارت به وسیله کاروان شتر کسب کرده بودند. ارزش ثروت وی به ۲۳ میلیارد دلار می رسید.
بر اساس بیانیه موسسه مالی «بانکو سافرا» که توسط وی و برادرش تاسیس شد، وی در روز پنج شنبه بر اثر مرگ طبیعی جان خود را از دست داده است.
وی مالک بانک ملی سافرا در نیویورک و بانک جی سافرا ساراسین در سوئیس بود. هر دوی این بانک ها به افراد بسیار ثروتمند خدمات می دهند.
مجله فوبز در گزارش میلیاردر های سال ۲۰۲۰، ارزش دارایی خالص وی را ۲۳.۵ میلیارد دلار برآورد کرد و وی را در جایگاه ۳۹ پولدارترین افراد جهان و ثروتمندترین مرد برزیل قرار داد.
همچنین فوبز، وی را ثروتمندترین بانکدار جهان معرفی کرد و اکنون این لقب به جورج پائولو لیمان، بانکدار برزیلی با دارایی به ارزش ۱۹.۹ میلیارد دلار می رسد.
وی از پدر و مادری یهودی در لبنان متولد شد و با پدرش در سال ۱۹۶۲ به برزیل مهاجرت کرد. خانواده او از مدت ها قبل به واسطه داشتن تجارت با کاروان شتر در دوران امپراطوری عثمانی در سوریه ثروتمند شده بودند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان