صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

اینستاگرام و فیس بوک به فروش می‌رسند؟

کد خبر 71927 1399-09-21 18:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از فیس بوک شکایت کرده و ممکن است این شرکت مجبور به فروش اینستاگرام و واتس اپ شود. این خبری است که شوکه کننده محسوب می‌شود.
اینستاگرام و فیس بوک به فروش می‌رسند؟


ممکن است فیس بوک مجبور شود اینستاگرام و واتس اپ را به فروش برساند، زیرا این شرکت به استفاده از استراتژی شکارچی و تسلط بر بازار خود برای شکست رقبا و شرکت های کوچکتر متهم شده است. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایتی علیه فیس بوک تشکیل داده است که بر اساس پرونده ای مشترک از ۴۶ ایالت تدوین شده است.

در پرونده های قضایی ضد انحصاری گفته شده است که فیس بوک "از قدرت انحصاری خود برای از بین بردن رقابت با هزینه کاربران روزمره استفاده کرد". لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، گفت: «جلوگیری از این خرید غارتگرانه شرکت ها بسیار مهم است و باید اعتماد به بازار را بازیابی کرد.»
برای اینکه فیس بوک انحصار خود را بشکند، ممکن است مجبور شود از دو دارایی با ارزش خود جدا شود؛ پلت فرم تصویری شبکه های اجتماعی عکس محور اینستاگرام و سرویس پیام رسانی واتس اپ. اولی در سال ۲۰۱۲ به مبلغ ۱ میلیارد دلار خریداری شد، در حالی که دومی در سال ۲۰۱۴ با قیمت مناسب ۱۹ میلیارد دلار به تسخیر فیس بوک در آمد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید