صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترکیه در آستانه تحریم واکنش تند اردوغان به تصمیم اتحادیه اروپا

کد خبر 71919 1399-09-21 17:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس جمهور ترکیه امروز جمعه گفت: "کشورهای معقول" در اتحادیه اروپا تلاشها علیه کشورش را در نشست اخیرشان دفع کردند و نشست بعدی رهبران اتحادیه اروپا در ماه مارس منجر به نتیجه ای که به آنکارا آسیب بزند نخواهد شد.
ترکیه در آستانه تحریم واکنش تند اردوغان به تصمیم اتحادیه اروپا


طبق گزارش الجزیره، رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه توافق کردند تحریم های محدود علیه ترکیه در واکنش به مناقشه مربوط به اکتشاف منابع انرژی بین این کشور با یونان و قبرس را تدارک ببینند و اتخاذ هر گونه گام شدید تر را به دنبال اختلاف کشورها بر سر چگونگی برخورد با آنکارا را تا ماه مارس به تعویق انداختند.
اردوغان امروز بعد از نماز جمعه به خبرنگاران گفت: حقوق ما باید اعطا شوند. هم اکنون حقوق زیادی وجود دارند که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید به ترکیه اعطا کنند. وی افزود: کشورهای معقول در اتحادیه اروپا این بازی را با نشان دادن موضعی مثبت دفع کردند.
 رئیس جمهور ترکیه همچنین گفته که هم با باراک اوباما در زمان ریاست جمهوری اش و هم با دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی همکاری بدون مشکل داشته و منتظر خواهد ماند که ببیند چه اتفاقی می افتد.
اردوغان به خبرنگاران همراه با خودش در ضمن شرکت در مراسمهای جشن در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان گفت: این حقیقت که ترکیه با چیزی تحت عنوان قانون "کاتسا" مواجه است حاکی از بی احترامی علیه یک همپیمان استراتژیک ناتو است.
این رئیس جمهور ترکیه گفت، کشورش یک کشور عادی نیست و جزو اعضای ارشد ائتلاف است و هم ترامپ و هم اوباما از آنکارا به عنوان همپیمان ناتو تحسین کرده اند.
او در ادامه گفت، تا زمانی که دونالد ترامپ ریاست جمهوری را ترک نکرده و جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا ریاست جمهوری را آغاز نکند نمی داند که وضعیت امور چطور خواهد شد اما اظهار کرد، در طول ریاست جمهوری ترامپ گامهای مثبتی در ارتباط با چند مساله در پیش گرفته است.
اردوغان افزود: از طرف دیگر من با اوباما که یک دموکرات است در طول هشت سال ریاست جمهوری اش همکاری کرده ام و من کسی هستم که او یکی از پنج دوست اولش در میان رهبران جهان خوانده است.
رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد که درک نمی کند چرا مساله قانون مقابله با رقبای آمریکا از طریق تحریمها (کاتسا) حالا مطرح شده است.
اردوغان تصریح کرد، با بایدن که به هنگام بیماری با او در خانه اش ملاقات روابطی گرم داشته و این دو رهبر به خوبی یکدیگر را می شناسند.
اردوغان اظهار کرد: اما از آنجا که من به برخی چیزها عادت دارم معتقدم که ما خواهیم دید که بعد از نهایی شدن واگذاری ریاست جمهوری امور چطور به پیش خواهند رفت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »



مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی



پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید