صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه شنبه

کد خبر 71889 1399-09-21 15:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام است، گفت: از سه شنبه به تدریج سامانه ای بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود.
ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه شنبه


صادق ضیاییان درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: امروز در استان های گیلان و مازندران، بارش باران، در گلستان بارش باران و برف در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز شرقی، برف و مه آلودگی پیش بینی می شود.
وی افزود: شنبه در برخی نقاط غربی استان گیلان، باران و در خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی، بارش برف و مه آلودگی رخ خواهد داد. از امروز تا یکشنبه سردی هوا در شمال شرق ماندگار است و از دوشنبه حدود ۵ تا ۱۰ درجه گرمتر خواهد شد.
ضیاییان ادامه داد: یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام است. از امروز تا سه شنبه بجز استان های واقع در مرز شرقی کشور، روند کند افزایش دما در بقیه مناطق کشور حاکم است. در استانهای واقع در غرب و شمال غرب کشور حدود ۳ تا ۵ درجه، دمای هوا افزایش می یابد. از سه شنبه به تدریج سامانه ای بارشی از سمت غرب وارد کشور می شود و مناطقی از غرب و شمال غرب را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی تأکید کرد: لازم به ذکر است در پنج روز آینده در شهرهای صنعتی و پر جمعیت با غبار محلی و افزایش غلظت آلاینده ها مواجه هستیم.
ضیاییان درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز گفت: آسمان تهران فردا (۲۲ آذر) صاف تا قسمتی ابری و همراه با غبار محلی بوده و با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ۲۳ آذر  ماه نیز  صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای دو و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید