صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

محسن رضایی: تحریم‌ها تا ۵ سال دیگر ادامه خواهد داشت

کد خبر 71867 1399-09-21 12:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تحریم‌ها حتی با روی کار آمدن بایدن تا ۵ سال آینده ادامه خواهد داشت، با انتقاد از پیش‌بینی فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت گفت: معلوم می‌شود که نمی‌خواهیم از تحولات درس بگیریم.
محسن رضایی: تحریم‌ها تا ۵ سال دیگر ادامه خواهد داشت


محسن رضایی با تحلیل لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: این که فروش دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در لایحه بودجه مبنای طرح ریزی درآمد دولت باشد معنی اش این است که همچنان می خواهیم به روابط خارجی و رفتار کشورهای دیگر نگاه کنیم در حالی که کاملاً روشن است که چه بایدن تأیید شود و چه ترامپ بتواند از دیوان عالی آمریکا اوضاع را برگرداند، تحریم ها تا چهار ــ پنج سال دیگر ادامه خواهد داشت.
رضایی هشدار داد: ترامپ جمهوری خواه و چه بایدن دموکرات در پی این هستند که تحریم های اقتصادی را به عنوان فشار روی گرده ملت ایران ادامه دهند و این که ما بخواهیم بودجه، مخارج و درآمدهای دولت را بر اساس اتفاقی از بیرون مرزها تعیین کنیم ریسک خطرناکی است و معلوم می شود که نمی خواهیم از تحولات درس بگیریم و روی پای خود بایستیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: ساختار بودجه باید بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی تنظیم شود در حالی که این کار انجام نشده است.
وی افزود: در این چارچوب باید نقش مردم را در امور زیربنایی و عمرانی تعریف کنیم و مشوقاتی برای آنان در نظر بگیریم و به تدریج این فعالیت ها را به ملت واگذاریم.
رضایی لزوم توجه به محرومیت و فقرزدایی را در لایحه بودجه ضروری دانست و گفت: دولت ایران یکی از دولت های ثروتمند است که با استفاده از شرکت های دولتی، معادن و املاک می تواند با توزیع عادلانه، شبیه آن چه در سهام عدالت انجام شد بخش عظیمی از محرومیت و فقر را در سال ۱۴۰۰ برطرف کند، اما چنین تحولی نیز در لایحه بودجه دیده نمی شود.
وی اضافه کرد: انتظار می رفت که برای مشارکت مردم در سرمایه گذاری های زیربنایی و رفع فقر به شکل حرکت تحولی انجام شود که این هم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ صورت نگرفته است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که طبق اختیارات قانونی و توانش؛ با اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰ دو عامل جلب مشارکت مردم در سرمایه گذاری ها و رفع فقر را در آن اعمال کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید