صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

پیشنهاد کارگران برای افزایش دستمزد ۹۹

کد خبر 71863 1399-09-21 12:11
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به اینکه پیشنهاد من این است که دستمزد یک بار دیگر باید در نیمه دوم سال افزایش یابد گفت: به دنبال این هستیم که هفته آینده جلسه شورای عالی کار برای بررسی ترمیم دستمزد ۹۹ برگزار شود.
پیشنهاد کارگران برای افزایش دستمزد ۹۹


ولی اسماعیلی درباره مشکلات کارگران گفت:هر ساله دستمزد کارگران بر اساس نرخ تورم و سبد معیشت خانوار کارگری تعیین می شود. سه جانبه گرایی در تعیین دستمزد کارگران باید لحاظ شود.
عضو فراکسیون کارگری مجلس گفت: دستمزد باید بر اساس تورم سالیانه باشد. ماچیزی خارج از قانون از دولت نخواسته ایم. درخواست ما این است که بازنگری در دستمزد صورت گیرد تا کارگران بتوانند با حداقل های زندگی به روز شوند.
اسماعیلی با اشاره به اینکه منع قانونی در ماده 41 قانون کار وجود ندارد که دستمزد تنها یک بار اول سال تعیین شود, ادامه داد:ما پیشنهاد دادیم که یک بار دیگر جلسه شورای عالی کار تعیین شود وبا حفظ سه جانبه گرایی تورم تعیین و بررسی شود.
وی ادامه داد:حقوقی که کارگران دریافت می کنند با توجه به گرانی ها در شأن کارگران نیست. پیشنهاد ما این بود که با توجه به گرانی ها, یک افزایش در نیم سال دوم سال برای افزایش حداقل مزد داشته باشیم.
عضو فراکسیون کارگری مجلس افزود:تا کنون پالس مثبتی از دولت نگرفته ایم, برای هفته آینده برگزاری جلسه سه جانبه(دولت,کارفرمایان و کارگران) و مجلس را پیگیری خواهیم کرد.
وی با اشاره به طرح مشوق های کارفرمایی برای کارفرمایان گفت: اگر پیشنهاد می دهیم که دستمزد در نیمه دوم سال افزایش یابد, به فکر مشوق های کارفرمایی برای کافرمایان هم بوده ایم. با طرح مشوق کارفرمایی به دنبال این بوده ایم که وضعیت تولید را هم توجه کنیم.
اسماعیلی بیان کرد: تلاش کردیم شرایط را به گونه ای پیش ببریم که هم کارفرمایان به سمتی روند که تولید نخوابد و هم حقوق کارگران افزایش یابد.
عضو فراکسیون کارگری گفت: پیشنهاد بنده آن است که میزان حقوق و دستمزد کارگران در ابتدای سال افزایش یابد و در اواسط سال هم مجدداً تورم کشور مورد بررسی قرار گیرد و متناسب با تورم، حقوق و مزایای کارگران در 6 ماهه دوم سال هم افزایش یابد.
نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر شاهدیم که قیمت کالاها به ویژه کالاهای اساسی لحظه به لحظه افزایش می یابد و در این شرایط سفره کارگران هر روز کوچک تر می شود و باید دریافتی آنان متناسب با تورم موجود باشد. دولت تا کنون همکاری نکرده است و بیان می کند که بودجه لازم برای افزایش مجدد از سوی کارفرمایان و دولت وجود ندارد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید