صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بازگشت به برجام بدون «تغییر رفتار ایران»، کشورهای منطقه را تهدید خواهد کرد

کد خبر 70669 1399-09-17 22:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیرکل اتحادیه عرب مدعی شد که بازگشت به برجام بدون «تغییر رفتار ایران» کشورهای منطقه را تهدید خواهد کرد.
بازگشت به برجام بدون «تغییر رفتار ایران»، کشورهای منطقه را تهدید خواهد کرد


 «احمد ابوالغیط» شامگاه امروز (دوشنبه)، در همایشی با دانشجویان دانشگاه قاهره به مسائل مختلفی از جمله توافق هسته ای با ایران پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز»، دبیرکل اتحادیه عرب در ارتباط با برجام مدعی شد که «جو بایدن»، رئیس جمهور منتخب آمریکا با تلاش برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران، این پرونده را «به شکلی متفاوت» مدیریت خواهد کرد.
احمد ابوالغیط در ادامه مدعی شد که بازگرداندن توافق هسته ای، بدون «تغییر رفتار منطقه ای ایران» کشورهای منطقه را تهدید می کند.
او همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش به انقلاب های کشورهای عربی پرداخت و گفت که این رخدادها منجر به تضعیف بسیاری از کشورهای منطقه شده است؛ مسئله ای که به ایران این امکان را داد که «هژمونی دیرینه» خود را باز پس بگیرد و از طرفی دیگر، «بهار عربی» برای ترکیه این زمینه را فراهم کرد که تصور کند به دوره امپراتوری عثمانی بازگشته است.
دبیرکل اتحادیه عرب همچنین در ادامه گفت که دولت جدید آمریکا برای از سرگیری مذاکره میان فلسطینیان و «اسرائیلی ها» در اسرع وقت تلاش خود را به کار خواهد بست.
او همچنین در این خصوص گفت که هر اقدامی که به هدف برپایی کشور فلسطین کمک کند، اقدامی «مثبت» است که باید از آن حمایت شود.
اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب در حالی است که «فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود» وزیر خارجه عربستان سعودی نیز روز شنبه هفته جاری از آمریکا خواست تا در هر توافق احتمالی با ایران، با کشورهای عربی خلیج فارس، مشورت شود.
از طرفی دیگر، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین نیز روز شنبه در نشست گفت و گوهای منامه گفت که هر گونه اصلاحات در برجام باید نگرانی کشورهای منطقه را برطرف کند.
اظهارات مقام های یادشده پس از آن است که جو بایدن نماینده دمورکرات ها در انتخابات آمریکا در اظهارات خود تصریح کرد که به توافق هسته ای با جمهوری اسلامی ایران بازخواهد گشت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید