صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا باید همه تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را لغو کند

کد خبر 70634 1399-09-17 19:28
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در کنفرانس خبری هفتگی خود تصریح کرد: آمریکا باید همه تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را لغو کند.
آمریکا باید همه تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را لغو کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه وزارت خارچه چین، «هوا چون‌اینگ» سخنگوی وزارت خارجه این کشور امروز دوشنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود بر لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه ایران سخن گفت.
سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص تصریح کرد: شرایط کنونی (موضوع) هسته‌ای ایران بسیار حساس و پیچیده است. بدون توجه به اینکه اوضاع چگونه پیش می رود، حفظ و اجرای برجام باید پیش‌شرط هرگونه راه حل سیاسی یا دیپلماتیک برای حل و فصل  مسئله هسته‌ای ایران باشد.
وی در این باره ادامه داد: امیدواریم که همه (طرف‌ها) آرامش خود را حفظ کرده، از خود خویشتن‌داری نشان دهند، برای حفظ برجام به اجماع رسیده و به دنبال بازگشت فوری بدون قید و شرط آمریکا به این توافق و نیز برداشتن همه تحریم‌های مرتبط باشند.
«هوا چون‌اینگ» در ادامه اضافه کرد: اشکار است که برجام پاسخی برای تمام مسائل امنیتی در منطقه نیست. چین پیشنهاد ایجاد چارچوب گفتگوهای چندجانبه‌ در خاورمیانه و خلیج فارس را به طرفین داده است تا نگرانی‌های خود را از طریق گفتگو حل و فصل کرده و به اجماعی جدید در خصوص حفظ صلح و ثبات منطقه‌ای دست یابند.
گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۷) به بهانه‌های واهی و به صورت یکجانبه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد و از توافق هسته ای کشورهای ۱+۵ با ایران خارج شد. واشنگتن سپس تهدید کرد که تحریم‌های خود علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید