صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

عملیات کوبنده برای آزادسازی ادلب از لوث تروریستها در راه است/ اعزام گسترده نیرو و تجهیزات ارتش سوریه

کد خبر 70633 1399-09-17 19:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع سوری به ارسال گسترده تجهیزات و اعزام نیروهای زیاد از سوی ارتش سوریه به شمال حماه و جنوب ادلب که نشان از عملیات قریب الوقوع برای آزادسازی ادلب دارد، اشاره کردند.
عملیات کوبنده برای آزادسازی ادلب از لوث تروریستها در راه است/ اعزام گسترده نیرو و تجهیزات ارتش سوریه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الوطن، منابع سوری از ارسال تجهیزات و اعزام گسترده نیرو به محورهای حومه شمالی حماه و محور جنوبی ادلب خبر دادند.
بر اساس این گزارش؛ این اقدامات همزمان با حملات ارتش سوریه به مواضع تروریستها به جبل الزاویه و سهل الغاب در حومه ادلب و حماه است.
الوطن به نقل از یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: تقویت نیرو و تجهیزات به ارتش سوریه اجازه عملیات نظامی در منطقه را می دهد.
سرتیپ هیثم حسون کارشناس امور نظامی و راهبردی سوری گفت: فرماندهی عملیات نظامی سوریه به این نتیجه قاطع رسیده است که راهکار سیاسی به پایان وضع اسفناک در ادلب یا آزادی آن از اشغال ترکیه و گروههای تروریستی که ترکیه حامی همیشگی آنهاست، منجر نخواهد شد.
وی افزود: آنچه در حال حاضر رخ می دهد و تقویت نظامی در چارچوب آماده شدن برای مرحله سوم از عملیات آزادی سازی استان ادلب است که مرحله دوم آن حدود یکسال قبل انجام شد. این عملیات با هدف بستن راه در برابر اقدامات مقامات ترکیه در تغییر بافت جمعیتی منطقه و بیرون راندن ساکنان و اسکان خانواده های تروریستهایی که آنرا به این استان آورده است. رخ می دهد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید