صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تقویت قوای نظامی روسیه در کالینینگراد

کد خبر 70628 1399-09-17 19:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک دریادار نیروی دریایی روسیه اعلام کرد، این کشور با استناد به آنچه لزوم پاسخ به تقویت نیروهای ناتو در نزدیکی مرزهایش خواند، اقدام به تقویت نیروهایش در منطقه کالینینگراد کرده است.
تقویت قوای نظامی روسیه در کالینینگراد


کالینینگراد که تاکنون یک منطقه شدیدا مسلح بوده، منطقه ای از روسیه است که در حاشیه دریای بالتیک ما بین لیتوانی و لهستان که عضو اتحادیه اروپا هستند، قرار دارد. مسکو در اواخر جنگ جهانی دوم این منطقه را از آلمان تصاحب کرد.
این منطقه میزبان مقر ناوگان بالتیک روسیه بوده و هواپیماهای نظامی روسیه و ناتو اغلب در آب های حوزه دریای بالتیک به رهگیری یکدیگر می پردازند.
دریادار آلکساندر نوساتوف، از ناوگان بالتیک نیروی دریایی روسیه به روزنامه ستاره سرخ ارتش روسیه گفت، این تقویت قوای نظامی پاسخی به ناتو است و این ائتلاف نظامی غربی را متهم به استقرار یک واحد زرهی از تانک ها و چند واحد تاکتیکی چندملیتی و رزمی دیگر در نزدیکی مرزهای روسیه کرد.
او بیان داشت: رهبران نیروهای مسلح روسیه در پاسخ به این تهدید مجبور به اتخاذ تدابیر متقابل شدند. یکی از آنها تشکیل یک لشگر پیاده نظام زرهی کاملا جدید بوده که به رده های ارتش در ناوگان بالتیک پیوسته است.
او ادامه داد: این واحد جدید دربردارنده تسلیحات زرهی، توپخانه و دسته های جداگانه تانک است.
نوساتوف از تحویل ۳۰ تانک جدید T_۷۲B۳M، یک رزمناو مسلح به موشک های کروز و تعداد فاش نشده ای ازجنگنده های سوخو SU_۳۰SM به این منطقه صحبت کرد.
او گفت که این روند تقویت قوا در سال آینده میلادی نیز ادامه با سرعت ادامه می یابد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید