صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

چند توصیه طب سنتی برای ترمیم آسیب‌های ریوی کرونا

کد خبر 70619 1399-09-17 18:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک متخصص طب سنتی به بیان توصیه‌هایی برای ترمیم آسیب‌های ریوی کرونا پرداخت.
چند توصیه طب سنتی برای ترمیم آسیب‌های ریوی کرونا


رضا منتظر در پاسخ به این سوال که بهبودیافتگان کرونا برای ترمیم آسیب های ریوی باید چه خوراکی هایی را مصرف کنند؟ گفت: برای افرادی که بیماریشان بهبودیافته و به مقدار کمی سرفه می کنند و احتیاح به تقویت ریه دارند، انجام بادش روی ریه روزی یک مرتبه توصیه می شود و بهتر است آن ها مواد غذایی متعددی که در پروتکل طب سنتی نوشته شده است را مصرف کنند که از جمله آن ها می توان به فرنی شیر و نشاسته گرم همراه با گلاب صبح ها به صورت ناشتا و کلم پیج سفید به صورت بخار پز و هنگامی که گرم است، روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم اشاره کرد.
وی با بیان اینکه دمنوش آویشن و عسل نقش بسزایی در بهبود سرفه دارد، متذکر شد: اگر با انجام همه این اقدامات فرد همچنان با مشکلات ریوی مواجه باشد و به طور کامل بهبود نیافته باشد، توصیه می شود با مراجعه به پزشک به انجام حجامت اقدام نماید چرا که در این فصل اگر شرایط بیمار مساعد باشد و ما تشخیص دهیم که انجام حجامت لازم است و سبب تقویت سیستم ایمنی می گردد، بهتر است این اقدام صورت گیرد.
این متخصص طب سنتی در خصوص راهکار های کاهش افسردگی اظهار کرد: افسردگی هم مانند بیماری های دیگر باید ریشه یابی شود و چنانچه علت بروز آن وجود یکسری از مشکلات باشد، نمی توان این عارضه را صرفا با خوردن مواد غذایی شادی آور درمان کرد و ابتدا باید مشکلات حل شوند.
وی با بیان اینکه ممکن است افسردگی به دلیل مشکلات خونی از جمله غلظت خون باشد و در آن صورت باید خونگیری انجام گردد تا خون رفیق شود، افزود: به طور کلی از جمله مواد غذایی شادی آور و آرامش بخش می توان به گلاب به هر شکلی که باشد اشاره کرد و نوشیدن شربت گلاب، استشمام بوی آن، پخش کردن آن در هوا موقع خواب به صورت اسپری یا بخور و اضافه کردن گلاب به غذا توصیه می شود و همچنین مصرف زعفران دم کرده به همراه عسل قبل از خواب نقش بسزایی در شادی و آرامش افراد دارد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید