صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

پیش‌بینی قیمت سکه در اولین روز بازگشایی بازارها

کد خبر 69454 1399-09-14 23:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
بازار طلا در حالی فعالیت خود را آغاز می‌کند که بررسی‌ها نشان می‌دهد در دو روز پایانی هفته روند قیمت‌ها افزایشی بوده است .
پیش‌بینی قیمت سکه در اولین روز بازگشایی بازارها


با تغییر وضعیت تهران و خروج از حالت وضعیت قرمز کورونایی بازگشایی بازار ها و واحدهای صنفی گروه ۲ فردا در دستور کار قرار خواهد گرفت . بسیاری از فعالان بازار معتقدند قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته بیش از پیش تحت تاثیر روند حرکت قیمت ارز خواهد بود اما به هر روی رشد ۵۰ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز می تواند زمینه را برای افزایش قیمت در اولین ساعات بازگشایی فراهم نماید .پیش از این محمد کشتی آرای در گفت وگو با خبرگزاری افزایش تقاضا برای خرید طلا و سکه را عامل رشد قیمت ها در بازار سکه و طلا دانسته بود.
در عین حال محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر نیز معتقد است با افزایش تقاضا حباب سکه افزایش پیدا کرده و در نتیجه رشد قیمت در بازار و رقم خورده است.محمدولی معتقد است مهمترین دلیل نوسان قیمت ها در آخرین روز هفته افزایش نرخ ارز در بازار بوده است.

با این حال وی می گوید با بازگشایی اصناف و فعالیت همکاران تقاضای واقعی در بازار ایجاد می شود و می توان انتظار داشت درصد کمی قیمت طلا به واسطه رشد تقاضا افزایش یابد.محمد ولی در مورد این موضوع به تقاضای کاذب اشاره کرد و گفت:تحولات رخ داده سبب شده است تقاضای کاذب که ما آن را تقاضای عجولانه نامگذاری می کنیم، در بازار شکل بگیرد چرا که بسیاری از ترس افزایش بیشتر قیمت ها به سرعت تقاضایشان را وارد بازار می کنند و در عین حال ممکن است افزایش تقاضا تحت تأثیر نگرانی از بازگشت مجدد محدودیت ها نیز باشد.
بر اساس این گزارش در آخرین روز هفته جاری قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود.سکه گرمی نیز در بازار ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت خورد.هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز که تا رقم یک هزار و هفتصد و هفتاد و پنج دلار در یازدهمین روز آذر ماه عقب نشینی کرده بود بار دیگر به ١٨٣۵ دلار رسیده است.
 
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت