صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

«شهید سلیمانی» خط قرمزی بود که آمریکا از آن عبور کرد

کد خبر 69451 1399-09-14 22:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عادل عبد المهدی نخست وزیر سابق عراق در اولین گفتگوی رسانه ای خود پس از استعفاء به صراحت گفت که «شهید قاسم سلیمانی» خط قرمزی بود که آمریکا از آن عبور کرد.
«شهید سلیمانی» خط قرمزی بود که آمریکا از آن عبور کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، «عادل عبد المهدی» نخست وزیر سابق عراق در اولین گفتگوی رسانه ای خود پس از استعفاء تأکید کرد که «شهید سلیمانی» خط قرمزی بود که آمریکا از آن عبور کرد.
وی همچنین به صراحت اعلام کرد که آمریکایی ها برای شکست نشست پارلمان رای گیری در مورد اخراج نیروهای خود، دست به کارهای غیرممکن زدند و افزود که «آمریکایی ها از ما خواستند که یا با آنها باشیم یا مخالف آنها باشیم و ما به آنها گفتیم: "ما نمی توانیم علیه شما یا با شما باشیم. " عراق به عنوان یک دولت و یک کشور همیشه یک موقعیت متعادل بین دو طرف دارد».
به گفته این مقام مستعفی عراق، شیعه فقط یک واژه مذهبی نیست یا اینکه فقط اکثریت جمعیت شیعه هستند؛ بلکه آنها در فرهنگ عمومی از اهمیت بسیاری برخوردارند.
نخست وزیر سابق عراق با اشاره به اینکه این کشور از تظاهرات در ماه اکتبر درسهای سختی آموخت؛ گفت: «بخشی از آنچه که ما از طریق تظاهرات و از نظر انگیزه ها و پیامدها با آن زندگی کردیم یا در آن بسر می بریم، کشورهای منطقه عامل آن بودند.
عبدالمهدی همچنین در بخشی دیگر از اظهارات خود به توافقنامه چین و عراق اشاره کرد و اظهار داشت که این توافقنامه زیرساخت کامل برای عراق ایجاد می کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید