صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است/معیارهای دوگانه غربی‌ها

کد خبر 69446 1399-09-14 22:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه ایالات متحده آمریکا به حضور غیرقانونی خود در خاک سوریه ادامه می دهد، گفت: سیاست غرب در قبال دمشق تکیه بر معیارهای دوگانه است.
حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است/معیارهای دوگانه غربی‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه از تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در سوریه به شدت انتقاد کرد. وی در این خصوص گفت: آمریکایی‌ها به صورت غیرقانونی به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهند.
بر اساس این گزارش، لاوروف در همین راستا تأکید کرد: متأسفانه آمریکایی‌ها همچنان به مانع تراشی در مسیر حل و فصل سیاسی بحران سوریه ادامه می‌دهند. واشنگتن از گروه‌های مسلح جدایی‌طلب استفاده ابزاری کرده و آنها را به ایستادن در برابر دمشق تحریک می‌کند.
وزیر خارجه روسیه در ادامه یادآور شد: کشورهای غربی نیز سیاست مشابهی را در قبال سوریه در پیش گرفته اند و در واقع، سیاست آنها در قبال دمشق، تکیه بر معیارهای دوگانه است. ما شاهد هستیم که غرب اتهامات بی اساسی را در خصوص برخورداری دمشق از تسلیحات شیمیایی مطرح می‌کند.
پیشتر نیز «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تأکید کرده بود: علیرغم عمل کردن دمشق به تعهدات خود در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی اما آمریکا و غرب با دروغ پراکنی به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه نزد افکار عمومی هستند.
وی همچنین گفته بود: با وجود اینکه ایالات متحده آمریکا از سال‌ها پیش به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی پیوسته است اما همچنان از نابودسازی تسلیحات شیمیایی خود خودداری کرده و حاضر نیست به تعهداتش عمل کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید