صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آپارتاید کرونایی نفرت انگیز را متوقف کنید دست از نقض برجام بردارید

کد خبر 69435 1399-09-14 21:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه ایران در توییتر به اظهارات برجامی «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان واکنش نشان داد.
آپارتاید کرونایی نفرت انگیز را متوقف کنید دست از نقض برجام بردارید


جواد ظریف در توییتر نوشت: «این چیزی است که هایکو ماس و تروئیکای اروپا باید قبل از صحبت کردن درباره کارهایی که باید ایران انجام دهد، انجام دهند. سیاست مذموم آپارتایدکرونایی را متوقف کنید؛ به تعهداتتان در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل پایبند باشید و نقض برجام را متوقف کنید؛ به رفتارهای مخربتان در منطقه ما_ اعم از ۱۰۰ میلیارد دلار فروش سلاح به خلیج فارس و حمایت کورکورانه از تروریسم اسرائیل_ پایان دهید».
آقای ظریف به ضمیمه این پیام عکسی از خبری منتشر کرده که می گوید آلمان قصد دارد اسرائیل را «کشور اروپایی» در نظر بگیرد و دسترسی زودهنگام به واکسن کرونا را برایش مهیا کند، در حالی که فلسطینی ها مشمول این توافق نخواهند شد.
«هایکو ماس»، وزیر خارجه  آلمان ساعاتی قبل تر گفت آلمان به دنبال یک جایگزین و توافق هسته ای گسترده تر با ایران است زیرا به ادعای او توافق فعلی دیگر کافی نیست. 
او در مصاحبه با مجله «اشپیگل» مدعی شد: شکلی از "فرابرجام" نیاز است که مطابق با منافع ما است. ما از ایران انتظارات روشنی داریم: نبود سلاح هسته ای و همچنین نبود هیچ برنامه موشک بالستیک که کل منطقه را تهدید می کند. ایران همچنین باید نقش دیگری در منطقه بازی کند. 
او در ادامه ادعا کرد توافق گسترده تر نیاز است زیرا نمی توان به ایران اعتماد کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید