صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پومپئو: ایران در حال ارسال سیگنال‌هایی برای بازگشت به گفت‌وگوها است

کد خبر 69434 1399-09-14 21:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر خارجه آمریکا با این ادعا که ایران در حال ارسال سیگنال‌هایی برای دنبال بازگشت به گفت‌وگوها برای کاهش تحریم‌هاست از دولت آتی آمریکا خواست تا سیاستی حکیمانه مقابل ایران اتخاذ کند.
پومپئو: ایران در حال ارسال سیگنال‌هایی برای بازگشت به گفت‌وگوها است


«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی مدعی شد که ایران در حال توسعه تروریسم در جهان است.
وی که در کنفرانس «گفت وگوی منامه» صحبت می کرد، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری باعث انزوای سیاسی و اقتصادی ایران شد.»
وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت: «"قاسم سلیمانی" (فرمانده سابق سپاه قدس) را کشتیم تا برای ایران خط قرمز را مشخص کنیم.»
پامپئو اضافه کرد که کشورهای دیگری به روند سازش با رژیم صهیونیستی خواهند پیوست و مدعی شد که دستاوردهای دولت آمریکا با شرکایش در خاورمیانه تاریخی بوده است.
وی گفت: «توافق ابراهیم بدون کارزار فشار حداکثری علیه ایران امکان پذیر نبود و این توافق تنها یک توافق صلح نبوده بلکه توافق بین ادیان سه گانه بوده است.»
وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعا کرد که ایران ناامیدانه در حال ارسال سیگنال هایی برای بازگشت به گفت وگوها با هدف کاهش تحریم هاست.
پامپئو گفت: «ایران باید از رفتارهای مخرب خود فاصله گرفته و همانند یک کشور طبیعی رفتار کند و باید با گروه های مسلح وابسته به ایران که از کاستی های توافق هسته ای بوده مقابله کرد.»
وی از دولت «جو بایدن» رئیس جمهور احتمالی بعدی آمریکا خواست تا سیاست های حکیمانه ای در قبال رفتار تهران اتخاذ کند.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که هم اکنون زمان پایان اختلاف میان کشورهای حاشیه خلیج فارس رسیده و امیدوار به حل این اختلاف هستیم.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا بعد از خروج از برجام وعده داده بود با پیگیری سیاست فشار حداکثری، ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» _به زعم او_ مجاب خواهد کرد.در حالی که بیش از دو سال از این وعده می گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ از سوی گروه های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.
منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی مورد تنش ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده اند. از سوی دیگر بسیاری از تحلیلگران آمریکایی با ارائه شواهدی گفته اند سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید