صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

گفتگوهای ثمربخشی درباره حل بحران قطر با ۴ کشور عربی انجام شده است

کد خبر 69425 1399-09-14 20:23
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه کویت در سخنانی تأکید کرد که گفتگوهای ثمربخشی به منظور حل و فصل بحران قطر با ۴ کشور عربی انجام شده است.
گفتگوهای ثمربخشی درباره حل بحران قطر با ۴ کشور عربی انجام شده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «احمد الناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت امروز جمعه سخنانی را در خصوص حل و فصل بحران قطر با ۴ کشور عربی مطرح کرد. وی در این خصوص گفت: تاکنون گفتگوهای ثمربخشی در این زمینه انجام شده است.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه کویت همچنین در این زمینه تأکید کرد: در راستای تلاش‌ها برای تحقق آشتی میان قطر و ۴ کشور عربی، تاکنون گفتگوهایی انجام شده است که می‌توان آنها را مثمرثمر توصیف کرد.
این مقام کویتی در ادامه عنوان کرد: تمامی طرف‌هایی که در گفتگوهای مذکور شرکت کردند، برای حل و فصل هرچه سریع‌تر بحران دوحه ابراز تمایل کردند. پس از این اظهارات وزیر خارجه کویت نیز «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر تأکید کرد: اظهارات وزیر خارجه کویت گام مهمی در مسیر حل بحران محسوب می‌شود.
وی پیشتر نیز در سخنانی اعلام کرده بود که هر راهکاری برای حل و فصل بحران قطر با کشورهای تحریم کننده باید فراگیر و حافظ صلح خلیج فارس باشد. وزیر خارجه قطر گفته بود که دوحه از تلاش‌ها برای پایان این بحران استقبال می‌کند.
گفتنی است، چهار کشور عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و ضمن محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور، ۱۳ شرط از جمله کاهش روابط با تهران و تعطیلی شبکه الجزیره را برای از سرگیری این روابط تعیین کردند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید