صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

مصرف لبنیات ۲۰ درصد کاهش یافت کنترل نسبی قاچاق شیرخشک از مرز‌ها

کد خبر 69418 1399-09-14 19:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی درباره تاثیر افزایش مجدد قیمت لبنیات در هفته‌های اخیر بر میزان مصرف بیان کرد: برآورد‌ها حاکی از آن است که مصرف لبنیات ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.
مصرف لبنیات ۲۰ درصد کاهش یافت کنترل نسبی قاچاق شیرخشک از مرز‌ها


علی احسان ظفری در گفت وگویی از استمرار قاچاق شیرخشک خبر داد و گفت: گرچه با دستور رئیس قوه قضاییه و تلاش بیشتر در مرزها، میزان قاچاق نسبت به یکماه قبل کاهش یافته، اما همچنان ادامه دارد.
وی افزود: از ابتدای سال، ۲ مرحله صادرات شیرخشک انجام شد و مابقی به صورت قانون از مرز های کشور قاچاق کرد، این در حالی است که صادرات شیرخشک مخالفان زیادی داشت و برخی افراد صحبت از رانت می کردند که هم اکنون با قاچاق شیرخشک این موضوع ها مطرح نیست.
ظفری از مازاد شیرخشک در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر بخش عمده شیرخام به سمت تولید شیرخشک می رود که علت اصلی افزایش تولید شیرخشک بیش از ظرفیت ناشی از گرانی مجدد قیمت محصولات لبنی و کاهش مصرف است که این موضوع به هیچ عنوان منطقی نیست و همواره تعادل بین تولید شیرخشک و محصولات لبنی باید حفظ شود.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های لبنی درباره تاثیر افزایش مجدد قیمت لبنیات در هفته های اخیر بر میزان مصرف بیان کرد: گرچه از الان نمی توان آمار دقیقی را اعلام کرد، اما برآورد ها حاکی از آن است که مصرف لبنیات ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: با کاهش سرانه مصرف لبنیات، بخش عمده کارخانه های لبنی کوچک و متوسط به تعطیلی کشانده می شوند و تنها چند واحد بزرگ لبنی از بین هزاران واحد به فعالیت خود ادامه می دهند.
ظفری در پایان تصریح کرد: با تعطیلی واحد های لبنی، شیر خام روانه کارخانه های شیرخشک می شود که به سبب مازاد تولید باید صادر شود و با این وجود مردم از مصرف لبنیات محروم می شوند که امیدواریم تغییراتی در سیاست دولت قرار گیرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت