صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رایزنی معاونین وزیران خارجه روسیه و فرانسه درباره برجام

کد خبر 69416 1399-09-14 19:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاونین وزیران خارجه روسیه و فرانسه امروز جمعه درباره برجام رایزنی کردند.
رایزنی معاونین وزیران خارجه روسیه و فرانسه درباره برجام

به گزارش خبرگزاری مهر،  وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه امروز جمعه با «فیلیپ اررا» مدیر کل امور سیاسی و مسائل امنیتی وارت خارجه فرانسه درباره موضوعات مختلف از جمله توافق هسته ای ایران گفتگو کرده است.
ریابکوف و اررا در این تماس تلفنی، مسائل مهم از جمله برجام ،کنترل تسلیحات و ثبات راهبردی ، دورنمای اجرای پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی یا استارت_۲ و پیمان آسمان های باز را بررسی کردند.  
این گفتگو در حالی انجام شد که «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان امروز جمعه با ذکر این ادعا که برجام دیگر یک توافق کافی نیست گفت: آلمان به جای توافق موجود که دیگر یک توافق کامل نیست به دنبال توافق هسته ای جامع و گسترده تر با ایران است. 
ماس که با اشپیگل گفتگو می کرد  در ادامه بیان کرد: شکلی از یک توافق هسته ای جامع (برجام پلاس) که دربر دارنده منافع ما نیز باشد مورد نیاز است.
وزیر خارجه آلمان مدعی شد: ما انتظار روشنی داریم، هیچ سلاح هسته ای در کار نباشد و در عین حال برنامه موشکی بالستیکی که کل منطقه را تهدید می کند نیز وجود نداشته باشد. ایران همچنین باید نقش دیگری را در منطقه بازی کند. 
ماس در ادامه اظهارات خود بدون اشاره به بدعهدی های طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهدات، مدعی شد: با توجه به اینکه ایران غیرقابل اعتماد است به یک توافق جامع تر نیاز داریم. 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید