صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش علم‌الهدی به ترور شهید فخری‌زاده «خویشتنداری»، یعنی بنشین تا بیشتر تو را بزنند!

کد خبر 69407 1399-09-14 18:31
زمان تقریبی مطالعه 12دقیقه
امام جمعه مشهد گفت: این را بدانید، دشمنان ما به هر سلاحی مسلح باشند و با هر حرکتی بخواهند به ما آسیب بزنند، ما در مقابل آنان یک چیزی داریم که آنان ندارند. ما خدا داریم و آنان خدا ندارند.
واکنش علم‌الهدی به ترور شهید فخری‌زاده «خویشتنداری»، یعنی بنشین تا بیشتر تو را بزنند!


حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی در چهلمین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در مشهد مقدس، مطالبی را در تحلیل تحولات اخیر دولت جنایتکار آمریکا و رژیم صهیونیستی، تمایل برخی جریان های سیاسی به غرب و بی اعتنایی به جنایت ترور شهید فخری زاده و قاطعیت نخبگان علمی کشور در ادامه راه این دانشمند هسته ای در قالب «خطبه مجازی» جمعه چهاردهم آذرماه در حرم امام رضا (علیه السلام) ایراد کرد. 
اهم این اظهارات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه مشهد از این قرار است: 
*امروز مصادف است با شب هفت شهادت جانگداز شهید بزرگوار، مرحوم دکتر فخری زاده (رضوان الله تعالی علیه)، شهیدی که در مقام نقش آفرینی در خدمت نظام و جامعه انقلابی ما، دردانه ملت به حساب می آمد، با دست ناپاک دشمنان خدا و رسول، عوامل استکباری و صهیونیست نابکار، مظلومانه به شهادت رسید؛ شهادت هر شهید، دارای عظمت و اهمیتی از نظر سرنوشت آن شهید است، شهید در شهادت یک موجود به هدف رسیده و به نتیجه نائل شده است، انسان دل داده حق و بشر فداکار در راه عبودیت و بندگی خدا، لحظه ای که به شهادت می رسد، آن لحظه به ثمر رسیدن تمام ایثارگری ها، خدمات، اخلاص ها و دلدادگی های او در عبودیت خدا است اما شهادت این شهید دارای سه بعد بود.
*بعد دوم شهادت این شهید، این است که این شهادت، یک ضایعه اسفناک برای ملت بود، ملت ما سرمایه علمی ارزشمندی را از دست دادند، نیروی متفکر و نابغه اندیشمندی که از تمام آثار فکر بکر و ابتکارات مغزی او در ابعاد مختلف در عرصه دفاع گرفته تا خدمات بهداشتی و درمانی در برابر این بلای عظیم این ویروس منحوس، جامعه و مردم ما از این فکر، علم و اندیشمندی برخوردار بود، طبیعی است که شهادت او یک ضایعه اسفناک برای ملت است و از این رو این شهادت را ابتدا خدمت مقام معظم رهبری و بعد همه مردم و جامعه خودمان، تسلیت عرض می کنم.
 
شهادت شهید فخری زاده، ماهیت برخی جریان های سیاسی را روشن کرد
*بعد سوم این شهادت که از همه ابعاد آن بیشتر برای ما قابل توجه است، آن بعد روشن اندیشی و آن بعد روشنگری و افشاگری خاصی بود که شهادت این شهید در جامعه انقلابی ما نسبت به جریان ها و عناصر مختلف برای ما روشن کرد و عمدتأ این بعد از شهادت باید مورد توجه قرار بگیرد و به عنوان جریان شناسی و بالا بردن سطح شناخت و رشد سیاسی اجتماعی مردم ما، مورد دقت و تأمل باشد؛ ذات مقدس پروردگار در دو آیه شریفه قرآن، هشداری را به پیغمبر و جامعه دینی نسبت به همه جوامع ایمانی اعلام می کند که شاید یکی از آن مسائل هشدار پروردگار در این دو آیه، این باشد.
*کسانی که در دل هایشان بیماری است، یعنی نسبت به مبانی ایمانی و اعتقادی آنان خلأیی وجود دارد و حقد و کینه ای نسبت به اولیاء خدا در دل آنان است، آیا می پنداشتند که خداوند متعال نسبت به آنچه در درون و ضمیر آنان است، افشاگری ندارد و خداوند آن باطن و ضمیر آنان را برملا نمی کند؟در آیه 30 این سوره می فرماید «وَ لَوْ نَشاءُ لَأَرَیْناکَهُمْ فَلَعَرَفْتَهُمْ بِسیماهُمْ وَ لَتَعْرِفَنَّهُمْ فی‏ لَحْنِ الْقَوْلِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ أَعْمالَکُمْ»، به پیغمبر می فرماید ای پیغمبر، اگر ما بخواهیم به تو نشان می دهیم این افرادی را که در دل هایشان مرض هست و افرادی که دارای انحراف اندیشه ای، فکری و خط و ربط سیاسی هستند، این ها را به تو نشان می دهیم که تو این ها را بشناسی و ابزار شناخت تو نسبت به این ها، نحن القول است، شعارها و مطالبی که می دهند، فحوای حرف آنان، این ابزار شناخت تو هست و با این فحوای سخنان، اظهارات و شعارهایشان آنان را می شناسی، باطن آنان را درک می کنی و خداوند متعال نیز از تمام برخوردها و موضع گیری هایی که افراد در جامعه انجام می دهند، آگاه است و می داند.
*تمام محور بحث ما در این دو آیه شریفه در کلمه «فی‏ لَحْنِ الْقَوْلِ» هست؛ خداوند متعال می فرماید آدم هایی که در صراط پیغمبر و مسیر رسول الله نیستند، آدم هایی که خط و ربطشان با پیغمبر، جانشینان پیغمبر و نصب شدگان جانشین پیغمبر زاویه دارند و باطنشان در این ایمان و بارومندی نسبت به پیغمبر و مبانی دین که در دل هایشان مرض هست، ولو این که باطن و ضمیرشان این است، خداوند می فرماید ما اگر اراده کنیم و بخواهیم، به تو نمایش می دهیم و راه نمایش نیز این است که «وَ لَتَعْرِفَنَّهُمْ فی‏ لَحْنِ الْقَوْلِ»، این ها گاهی اوقات جملاتی می گویند، شعارهایی می دهند و موضع گیری های خاصی در برخی موارد و حوادث دارند که در فحوای شعار و موضع گیری آنان، آنان را می شناسیم.
مواضع منحرفان از خط ولایت
*شهادت شهید دکتر فخری زاده در جامعه ما یک حادثه بود و در جریان و تاریخ نظام و انقلاب ما یک پیش آمد بود، در سایه این پیش آمد، ذات مقدس پروردگار، آنان که در دل هایشان بیماری و انحراف از خط ولایت و اساس دین و رهبری رسول الله در رهبری ولی فقیه و رهبری نصب شده جانشین پیغمبر زاویه بود، در موضع گیری ها، حرف ها و سخنانی که در برابر این شهادت داشتند، واقعیت این ها روشن شد و باطن این ها دقیقأ مشخص شد در نوع برخورد و موضع گیری ها و مطالبی که اظهار می کردند.
*ما در این جریان اولین موضعی که رسمأ موضع صریح حق را برای ما روشن کرد، فرمایش مقام معظم رهبری بود، هم به عنوان بیان کاری که باید صورت بگیرد و هم به عنوان دستورالعملی که از ناحیه مقدسه ولایت نسبت به قوای نظامی، نیروهای انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی صادر شد؛ رهبری فرمودند «عاملان و آمران ترور این شهید باید مجازات بشوند»، این موضع صریح رهبری بود، هم موضع را بیان کردند و هم دستورالعملی بود به تمام دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و نظامی که در کشور تحت فرماندهی کل قوا و رهبری این نظام دارند کارگزاری می کنند، به همه آنان دستور دادند، در مقابل این موضع رهبری، دو زمزمه و دو منطق به وجود آمد که مصداق همان لحن القولی است که خداوند متعال در این آیه شریفه فرموده.
*زمزمه اول این بود که بعضی اظهار کردند شهادت و ترور این شهید، «تله تنش» هست، می خواستند بگویند یک تله است که صهیونیست ها به وجود آوردند برای این که بین ایران و غرب اعم از اروپا و آمریکا تنش ایجاد کنند یعنی در مقابل این ترور ما عکس العمل نشان دهیم و این عکس العمل به تنش این کشور با غربی ها و جریان آمریکا و اروپا بی انجامد، چنین مطلبی را اظهار کردند، این منطق در برابر منطق رهبری و ولایت بود که یعنی هیچوقت ما نباید درصدد مجازات و انتقام بربیاییم چون این تله تنش است!

*واقعأ ببینیم با غرب، آمریکا و اروپا تنش نداشتیم که صهیونیست ها برای ایجاد تنش بین ما و غرب، بیایند تله ای بگذارند و یک دانشمند که سرمایه بسیار عزیز و گرانقدری برای مردم و کشور ما بود را ترور کنند؟ مگر تنش ما با غرب و آمریکا مال امروز است و مگر این تنش، فضای بازی هم دارد؟ تا به امروز آمریکا و اروپا آنچه از دستشان برآمد، مخصوصأ از روز پیروزی انقلاب تا به امروز، از هیچ جنایتی خودداری نکردند؛ یعنی آن کاری که تا به امروز هم نکردند، قدرت و عرضه اش را نداشتند، هرچه توانستند مبارزه کردند، قصه از مرز تنش گذشته، عناد، عداوت، حقد، کینه و دشمنی های سرسخت غرب و آمریکا با مردم، نظام و انقلاب ما تا الان حد و مرضی نداشته است.اگر آنان کاری را انجام ندادند، عرضه اش را نداشتند و نتوانستند، تا آنجا که توانستند، جنایت کردند حالا چطور صهیونیست ها بخواهند برای ما تله تنش درست کنند که ما هم آن را رعایت کنیم، به خودمان نیاییم، عزیزترین عزیزانمان را در این مملکت بکشند و ما بگوییم هیچکار نشده! این درست است؟ در مقابل مقام معظم رهبری که می فرمایند عاملان و آمران این جنایت باید مجازات بشوند، این موضع گیری در مقابل رهبری نیست؟ این همان «لَحْنِ الْقَوْلِ» است که خدا در قرآن می گوید واقعیت افراد و جریان ها را برای ما روشن می کند که چه هستند و کی هستند.
با 60 سال سابقه جنایت، جای دوستی با آمریکا وجود دارد؟!
*این ها یا اینقدر به آمریکا و غرب خوشبین هستند و فکر می کنند بر این که واقعأ فضایی مانده که ما با غرب و آمریکا آشتی کنیم، آمریکا و غرب دوست ما بشوند، 60 سال دشمنی این ها به عناوین مختلف به مردم ما ثابت شده است، آیا واقعأ جای دوستی و آشتی باقی مانده؟ یعنی شما به آقایی چشم دارید که بعد از این می‍ خواهد رئیس جمهور آمریکا بشود در حالی که در کارنامه او، صدها جنایت و موضع منفی و معاندانه علیه ملت ما وجود دارد؟ یعنی به او امیدوار هستید؟!
*مگر همین آقای جو بایدن در دولت اوباما نگفت ما باید خانه امن ایران را از بین ببریم؟ امنیت را از بین ببریم، در مقام برهم زدن خانه امن ایران، هنوز روی کار نیامده، این اولین قدمشان بود که امنیت اندیشمندان و دانشمندان ما و امنیت افکار برجسته ما را گرفتند، در واقع این کار با اشاره آنان شد؛ ببینید عزیزان، آقای بایدن هنوز که نیامده، وزیر خارجه اش را تعیین کرده، وزیر خارجه اش یک صهیونیست است، وقتی آقای بایدن اعلام کرد بلینکن وزیر خارجه اش هست، رسانه ها گفتند «بایدن قبل از آمدنش به اسرائیل هدیه داد» چون بلینکن یک یهودی صهیونیست بسیار ریشه دار است؛ او در خاطراتش می نویسد «آن روزی که در جنگ 11 روزه، رزمندگان حماس اسرائیل را به جان آوردند، نیمه شب سفیر اسرائیل در آمریکا به من تلفن زد که علاجی بکن»، چنین صهیونیستی با این خصوصیت هاست و این را به عنوان وزیر خارجه تعیین کردند، یعنی هنوز سر کار نیامده اول پیامی که به اسرائیل داد، چنین حرکت نابکار است.
*به فرموده رئیس محترم قوه قضاییه که فرمود «مسئله ترور و تحریم، دو روی یک سکه اند»، یعنی شما انتظار دارید آقای بایدن بیاید تحریم ها را از بین ببرد، به او خوشبین هستید در حالی که تروری که انجام گرفت، روی دیگر سکه تحریم هست که او آن را ادامه خواهد داد، او پای تحریم خواهد ایستاد، او یک هدیه به اسرائیل داد در این که بلینکن را وزیر خارجه اش معرفی کرد؛ تمام جریان دیپلماسی و زمام سیاست خارجی آمریکا به دست یک صهیونیست فدایی درجه یک اسرائیل افتاد، در حقیقت خط سیاست خارجی آمریکا شد اسرائیل، اسرائیلی که مرتکب چنین جنایت و جرمی شده است آن وقت شما به این ها امیدوارید و می گویید این تله تنش بود؟
*زمزمه دومی که راه افتاد که این زمزمه را سردمداران غربی، اتحادیه اروپا و رئیس سازمان ملل این زمزمه را مطرح کردند، مسئله «خویشتنداری» ما در مقابل چنین حرکت و جنایتی بود که متأسفانه این زمزمه مسموم خویشتنداری در برخی رسانه های داخلی و بر سر زبان بعضی مسؤولان و وابستگان جریان سیاسی ضد ولاییی در کشور ما سرداده شد، چطور خویشتنداری کنیم؟ بگوییم ما کاری نداریم، بیایید بقیه دانشمندان و علما را هم بزنید!
«خویشتنداری»، یعنی بنشین تا بیشتر تو را بزنند!
*معنای این که می گویند «تله تنش» یا «خویشتنداری» این است که دو نفر با هم دعوا دارند، این دو نفر که با هم دعوا دارند، بیاییم یک طرف را بگیریم، طرف دیگر هرچه می خواهد او را بزند، یعنی این ها رسالتشان این است، این ها دلسوز این ملت و مردم هستند؟ شما یک قرارداد کلاه برداری برجام را شکست خوردید، ضربه دیدید و بیش از سه سال آمریکا و اروپا به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرده و شما مفت و مجان و رایگان، این تعهدات نامردانه ای که آنان برای شما تعیین کردند را عمل کردید، بازهم بیایید در مقابل این ترور بایستید، چیزی نگویید و صدایتان درنیاید؟ معنی اش این است که یک طرف را بگیرند، آن طرف دیگر هرچه می خواهد بزند!
*یک شهادت کم بود، یک ترور کم بود، بقیه دانشمندان، بقیه علما و اندیشمندان و فناوران ارزشمندی که در این کشور و در بین این ملت وجود دارند را نیز بزنند، این در حقیقت چنین برخوردی هست که این ها با این حرف دارند که بگویند «تله تنش» یا «خویشتنداری».آنچه مسلم است، دشمنی آمریکا و اروپا و دشمنی کفر جهانی نیست به اسلام، دین، نظام و انقلاب ما که ضامن عزت بخشی به اسلام هست، حقیقت ثابت شده است، با انواع توطئه ها، انواع تهاجمات و فتنه هایی که انجام می دهند، می خواهند ما را از راه این انقلاب که راه تداوم بخشی مبانی دین و حدود اسلامی ما و رساندن به نقطه نهایی جهانی شدن اسلام با ظهور وجود مقدس امام زمان است، ما را از این راه باز بدارند و آنانی که در این راه اصرار دارند، نابود کنند، از بین ببرند و به خیال خودشان، این سنگلاخ را از سر راه استکبار جهانی خودشان و توسعه استکبار خودشان بردارند، البته این امکان پذیر نیست.
*این را بدانید، دشمنان ما به هر سلاحی مسلح باشند و با هر حرکتی بخواهند به ما آسیب بزنند، ما در مقابل آنان یک چیزی داریم که آنان ندارند، ممکن است فناوری پیشرفته تر، سلاح برنده تر و توطئه ها و فتنه های شیطانی نابکارانه ای داشته باشند اما ما سرمایه ای داریم که آنان ندارند، ما خدا داریم و آنان خدا ندارند؛ در جنگ احد وقتی کفار قریش شعار می دادند «بعل هبل»، پیامبر به مسلمانان فرمودند «الله مولانا ولا مولاکم»، خدا مولای ماست و شما چنین مولایی ندارید را شعار دهند، ما خدایی داریم که قدرتش بر همه قدرت ها، فکرها، توطئه ها و فتنه ها، قدرتش ترجیح دارد و همه را در مقابل، خاک و خاکستر می کند و شما چنین خدایی ندارید لذا هرکس در مقام عبودیت و دلدادگی خدا قدم برداشته، سرمایه خودش را روی دست گرفته در راه این خدا بدهد، مسئله زنده ماندن و شهادت برای او که تفاوتی ندارد بلکه شهادت آن نقطه نهایی هدفی و مقصدی است که او رسیده، او شکست نمی خورد و سقوط نمی کند اما آن خدایی که ما داریم، همه وجود و هستی شما را خاک و خاکستر می کند.
دشمن از دانشمند و نوابغ ایرانی وحشت دارد
*خداوند به پیغمبر می فرماید «ای پیغمبر، بگو بر ما اصابت نمی کند مگر آنچه خدا برای ما مشخص کرده است»، بنابراین ما وحشتی نداریم، بر همه فتنه ها، توطئه ها، ابزار و فناوری های شیطانی دشمن پیروز هستیم منتها برادران و خواهران، این توحید و خداپرستی را باور کنیم، اگر باور کنیم خدا هست، همه جریان های زندگی، اندیشه ها، موضع گیری های سیاسی و بینش های اجتماعی مان را بر این باور که ما خدا داریم و دشمنان ما خدا ندارند، تنظیم کنیم، هرچه این شهادت ها، این دردها و جانگدازی ها برای ما، جامعه و عزیزان ایثارگر ما پیش بیاید، نه تنها برای ما ناامید کننده نیست بلکه برای ما بیشتر امیدوارکننده است.
*دشمن از مغز رسای مردم ما می ترسد، دشمن از عالم ما می ترسد، از دانشمند ما و از فناور ما وحشت دارد، فکر می کند همه چیز را می تواند شکست دهد اما جریان علمی و فناوری مردم نابغه و نوابغ علمی ما را نمی تواند شکست دهد، شهید فخری زاده به شهادت رسید اما در مقابل، حداقل بیش از دو هزار دانشجوی فیزیک داریم با اساتید و دانشمندان فیزیک هسته ای اندیشمند مؤمن و متدین، این ها جدی تر به کار وادار می شوند و در مقام جبران خلأ این شهید، خیلی قاطع تر به میدان می آیند، به جای یک شهید فخری زاده، هزاران فخری زاده در عرصه علمی و عرصه دانش بنیانی ما وجود دارد، دشمن چندتای آنان را می تواند ترور کند؟
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید