صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بهترین سلاح را به ما بدهید و گرنه سراغ دیگر کشورها می‌رویم

کد خبر 69395 1399-09-14 17:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
امارات به آمریکا هشدار داد که اگر تسلیحات مورد نیاز این کشور را فراهم نکند، روانه دیگر کشورها برای تامین نیازهای تسلیحاتی خود خواهد شد.
بهترین سلاح را به ما بدهید و گرنه سراغ دیگر کشورها می‌رویم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، امارات به آمریکا هشدار داد که اگر تسلیحات مورد نیاز این کشور را فراهم نکند، روانه دیگر کشورها برای تامین نیازهای تسلیحاتی خود خواهد شد.
یوسف العتیبه سفیر امارات در واشنگتن اعلام کرد: معامله تسلیحاتی به ارزش ۲۳ میلیارد دلار که شامل جنگنده های اف_۳۵ هم می شود و کنگره در حال حاضر آنرا مورد بررسی قرار می دهد از اهمیت به سزایی برای دو طرف برخوردار است.
وی گفت که این معامله تسلیحاتی همکاری میان ابوظبی و واشنگتن را تقویت می کند.
سفیر امارات در آمریکا مدعی شد: قرارداد فروش جنگنده ای اف_۳۵ بیشتر از یک معامله تسلیحاتی است و به امن تر شدن خاورمیانه منجر می شود و به آمریکا امکان می دهد که بر چالشهای جهانی دیگر متمرکز شود.
العتیبه با اشاره به موافقت صهیونیستها با این قرارداد تسلیحاتی، در واکنش به انتقادهای صورت گرفته از کشورش برای جنایاتی که در یمن مرتکب می شود ادعا کرد که کشورش از اکتبر سال گذشته نیروهایش را از یمن خارج کرده است.
سفیر امارات در واشنگتن همچنین اتهامات وارد شده به کشورش درخصوص دارا بودن همکاری گسترده دفاعی و نظامی با کشورهای چین و روسیه را نیز مبالغه آمیز توصیف کرد و در عین حال گفت:  روابط اقتصادی و دیپلماتیک ما با این دو کشور برقرار است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید