صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش ائمه جمعه به ترور شهید محسن فخری‌زاده

کد خبر 69392 1399-09-14 17:31
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
ائمه جمعه در خطبه های مکتوب خود به موضوع ترور دانشمندان و شخصیت های علمی کشور واکنش نشان دادند.
واکنش ائمه جمعه به ترور شهید محسن فخری‌زاده


خطبه های مجازی این هفته ائمه جمعه پیرامون موضوعات مختلفی بود اما آنچه بیش از همه رنگ بیشتری داشت موضوع  ترور شخصیت های علمی و شهادت محسن فخری زاده بود. 
 آیت الله رسول فلاحتی امروز در سخنان پیام جمعه که در مصلای امام خمینی (ره) رشت بدون مستمع برگزار شد، با بیان اینکه شهادت کار مردان خداست و بالاترین مقامی است که انسان می تواند به آن دست یابد، اظهار داشت: ترور نخبگانی همچون دکتر «محسن فخری زاده ها» نشانه ترس دشمن از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این ترورها روز به روز اراده دانشمندان این کشور را قوی تر خواهد کرد.
امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه ترور «محسن فخری زاده» این مساله را برای افکار عمومی روشن ساخت که آمریکا و صهیونیست ها دشمن ملت ایران هستند، گفت: این شهادت که شرارت دشمن را به نسل معاصر و برخی از افراد غافل در جامعه نشان داد.
وی در ادامه با یادآوری واقعه تاریخی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، افزود: شهادت دانشجویان توسط رژیم ستم شاهی الگویی است که باید جوانان دانشگاهی را در مسیر انقلاب و رهبری و مبارزه با باطل سوق دهد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دشمن فرهیختگان جامعه را هدف گرفته تا مردم ما را از مسیر اصلی دور کند، تصریح کرد: دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری باید جدی گرفته شود تا شاهد ویرانگری فرهنگی در جامعه نباشیم.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه فرهنگ غرب بر اساس برهنگی و نگاه ابزاری در بین زن و مرد شکل گرفته است، افزود: مقام معظم رهبری فرهنگ غرب را برنامه ریزی برای فساد انسان می داند تا فضائل اخلاقی را از بشر دور کند در این راستا نوع پوشش برخی افراد در جامعه برازنده مردم ما نیست.
آیت الله فلاحتی اصلاح فرهنگ عمومی مطالبه مردم از شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و گفت: دشمن به عرصه فرهنگ عمومی ورود کرده و این موضوع سبب شده تا ما در شورای فرهنگ عمومی استان ها دغدغه فرهنگ جامعه را داشته باشیم.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت ها است و اگر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل حضور دارد از آن جهت است که از ظلم این سازمان علیه ملت ها بکاهیم، تصریح کرد: خاورمیانه به میدان تاخت و تاز آمریکا و اروپا تبدیل شده که با نام حقوق بشر بزرگ ترین پایمال کنندگان حقوق بشر هستند.
آیت الله فلاحتی وحدت بین نخبگان دنیای اسلام را تنها راه نجات امت مسلمان دانست و افزود: به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی جنایت بزرگ سازمان ملل است.
قانون اقدام راهبردی رفع تحریم ها منطبق بر چارچوب های برجام است
 آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه مکتوب جمعه این هفته همدان گفت: قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم مصوبه مجلس شوری اسلامی، مطابق با اصل ۱۵۲ قانون اساسی است و منطبق بر چارچوب های برجام است.
وی گفت: این قانون مشروط است و می تواند منافع ملی را تقویت کند و دولت طبق اصل ۱۲۳ قانون اساسی موظف به اجرای آن است.
امام جمعه همدان بابیان اینکه در موارد اختلاف سلیقه، قانون گرایی می تواند محور وحدت در عمل باشد، افزود: شهید فخری زاده الگویی برجسته برای نسل جوان امروزی است
وی گفت: مجاهدت علمی برای تحقق اهداف بلند الهی و حرکت مستمر در مسیر انقلاب، همراه با خلوص و گمنامی می تواند راهی برای کسب عزت دنیا و آخرت باشد
امام جمعه همدان عنوان کرد: حل مشکلات مردم خوزستان نیازمند عزم ملی است و همراهی و همدلی امام جمعه اهواز و گروهای جهادی بسیج و سپاه با مردم قابل تقدیر و ارج گذاری است.
جامعه بین المللی نسبت به ترور شهید فخری زاده پاسخگو باشند
 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک با اشاره به ترور شهید فخری زاده اظهار کرد: امروز از حضور دانشمند برجسته وزارت دفاع، عارف، یک سرمایه گران سنگ، دانشمند خدمتگزار به ولایت و امامت و ملت منشأ خیر و برکات فراوانی در کشور بود، محروم هستیم.
وی ادامه داد: چنین سرمایه های ارزشمندی را نباید به این آسانی از دست داد زیرا این افراد ستون های عزت و شرافت هستند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی حمایت از محققان و دانشمندان را در عرصه های علمی مهم برشمرد و گفت: رشد علمی کشور نباید متوقف شود و جوانان و نوجوانان باید در علم و دانش پیشرو باشند و مهارت، تخصص مربوط تکنولوژی های روز دنیا را فراگیرند.
دری نجف آبادی گفت: سراسر ایران باید در زمینه های علمی، اخلاقی، جهاد و اجتهاد پیشرو باشد.
به گفته وی تمام ملت باید بسیج علمی داشته باشند و در راه مبارزه همه جانبه با تمامی امور از جمله کرونا و صهیونیست و دشمنان بسیج شوند و علم و دانش را به شکل جهادی دنبال کنند.
نقش شهید فخری زاده در تولید تشخیص کرونا
امام جمعه اراک با اشاره به اقدامات شهید فخری زاده در تولید کیت های تشخیص کرونا عنوان کرد: این شهید والامقام در این عرصه نقش آفرین بوده است.
جامعه بین المللی نسبت به ترور شهید فخری زاده پاسخگو باشند
دری نجف آبادی با بیان اینکه شهید فخری زاده همانند شهیدان سلیمانی و ابومهدی بسیار گرامی است، گفت: این شهید در سالروز شهادت شهید شهریاری به شهادت رسید و می توان گفت یک شهریاری دیگر به دست جنایتکاران به مظلومانه ترین روش شهید شد و نباید خون وی پایمال شود و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی باید این خشونت ضد انسانی و ضد بشری را پیگیری کنند و مراکز بین المللی باید پاسخگوی این جنایت باشند.
وی عنوان کرد: کشور با پیشرفت در زمینه های علوم حساس به موفقیت دست پیدا می کند و با مونتاژ خودرو آباد نمی شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید