صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / خودرو

افزایش ۲ تا ۳۵ میلیونی قیمت خودروهای داخلی چه کسانی خودرو را گران کردند؟

کد خبر 69382 1399-09-14 16:42
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
تقریبا از دوشنبه هفته قبل تا روزهای پایانی هفته، بر قیمت خودروهای داخلی در سایت‌ها و صفحات اجتماعی بین ۲ تا ۳۵ میلیون افزوده شد؛ این در حالی است که صنف نمایشگاه داران خودرو تعطیل هستند.
افزایش ۲ تا ۳۵ میلیونی قیمت خودروهای داخلی چه کسانی خودرو را گران کردند؟


 تعطیلی ۲ هفته ای اصناف به ویژه در هفته نخست ، همراه با کاهش نرخ ارز سبب شد تا قیمت ها در بازار خودرو روند نزولی طی کند و همچنین موجب انتظار خریداران برای کاهش بیشتر نرخ ها شد.
شرایط به گونه ای پیش رفت که در بازار مجازی بر تعداد آگهی های فروش خودرو به میزان قابل توجهی افزوده شد و تقریبا همه در این بخش فروشنده بودند و همان طور که ذکر شد خریداری در بازار نبود.
انتظار این بود که این روند ریزش قیمت ها تداوم یابد اما تحت تاثیر آخرین مصوبات سیاسی مجلس دربازره خروج ایران ار برجام، ورق در بازار سکه و طلا برگشت و نرخ ها رو به صعود نهاد.
تحت تاثیر این شرایط، روزانه بر قیمت خودرو در بازار افزوده شد و تقریبا در ۳ روز پایانی هفته بین ۱۰ تا ۳۵ میلیون تومان بر قیمت انواع خودروهای تولید داخل افزوده شد.  
هرچند برخی از مسوولان اتحادیه نمایشگاه داران این مساله را رد می کنند و بر این باورند که دلالان بار دیگر بازار را در دست گرفته و به اصطلاح به دنبال بازارگرمی برای فروش خودروهای خود هستند.

مقاومت دلالان در برابر کاهش قیمت خودرو
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: با توجه به تعطیلی همه نمایشگاه ها، هیچ گونه خرید و فروشی انجام نشد و معامله ای صورت نگرفته است.
نعمت الله کاشانی نسب در گفت و گویی ، درباره افزایش قیمت خودرو در سایت های، صفحات و گروه های مجازی در یک هفته اخیر گفت: هیچ اصلاعی از روند کاری سایت ها و ... نداریم زیرا به نظر می رسد یک عده دلال در سایت ها و صفحات مجازی آگهی خودرو می دهند و قیمت های درج شده مورد تایید ما نیست.
قیمت ها روند نزولی دارد و خریداری هم در بازار وجود ندارد و همه فروشنده هستند
وی افزود: اگر نمایشگاه های خودرو کار کنند، می توانیم نسبت به قیمت های دقیق اظهار نظر و اطلاع رسانی کنیم.
وی تصریح کرد: در ۲ هفته اخیر همکاران ما کار نکرده اند و همه اصناف تعطیل بوده اند بنابراین هیچ معامله ای انجام نشده است.
وی تاکید کرد: این سایت ها ممکن است در اختیار دلالانی باشند که از قبل خودرو خریداری کرده اند و در حال مقاومت در برابر کاهش قیمت ها هستند و می خواهند خودروها را با نرخ بالاتری به فروش برسانند.
کاهش قیمت ها و نبود مشتری
کاشانی نسب  بیان کرد: قیمت ها روند نزولی دارد و نرخ خودروها نسبت به هفته های قبل کاهش یافته و خریداری هم در بازار وجود ندارد و همه فروشنده هستند.
وی درباره افزایش نرخ دلار در روزهای گذشته و تاثیر آن بر افزایش قیمت خودروها در صورت باز شدن نمایشگاه ها و بازار خودرو اظهار کرد: تصورم بر این است که دولت از افزایش نرخ دلار جلوگیری می کند؛ زمانی که نرخ دلار کاهش یافت قیمت ها در بازار خودرو نزولی شد. بعید به نظر می رسد دولت مجدد اجازه دهد تا نرخ دلار افزایش یابد.
کاشانی نسب تاکید کرد: تا زمانی که نمایشگاه ها باز نشود هیچ اظهار نظر دقیقی نمی توان راجع به روند بازار و قیمت ها داشت.  
 
بازنشر از خبرفـوری

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / خودرو