صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۷۳ درصد از پایتخت‌نشینان، محدودیت‌های کرونایی را نقض می‌کنند

کد خبر 69349 1399-09-14 15:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: هفته گذشته در پایتخت، آمار نقض محدودیت‌های کرونایی ۷۳ درصد بود که نگران کننده است.
۷۳ درصد از پایتخت‌نشینان، محدودیت‌های کرونایی را نقض می‌کنند


علیرضا زالی در خصوص اعمال محدودیت های دو هفته ای در کشور برای مقابله با کرونا و تغییرات آن از روز شنبه، گفت: از هفته گذشته تاکنون برخی محدودیت ها در سراسر کشور اعمال شد که علت آن کاهش میزان انتقال و سرایت ویروس کروناست، اما متأسفانه با وجود این محدودیت ها همچنان از فشار بر حمل و نقل عمومی کاسته نشده و شهر کماکان شلوغ و پر تردد به نظر می رسد.
او در ادامه اظهار کرد: دلیل شلوغی ها و عدم ریتم مطلوب شهری اثرات مداخله گرایانه در اعمال محدودیت ها است.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران مطرح کرد: متأسفانه هفته گذشته در پایتخت آمار نقض محدودیت های کرونایی ۷۳ درصد بود که این امر بسیار نگران کننده است، زیرا اگر فردی با تست کرونای مثبت در شهر تردد داشته باشد مانند یک بمب بیولوژیک عمل کرده و افراد زیادی را به بیماری مبتلا می کند.
زالی گفت: در چند روز آینده به بررسی محدودیت های کرونایی خواهیم پرداخت تا مشخص شود این طرح چه میزان در کشور تأثیرگذار بوده است و پس از آن  همان محدودیت های قبل یا محدودیت های جدیدی تری اعمال خواهد شد، هموطنان باید توجه داشته باشند که تمام این اقدامات جهت از بین بردن ویروس کروناست.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: طبیعی است محدودیت های کرونایی تا حدودی نتیجه عکس داشته باشد، زیرا این محدودیت ها کامل و تام نیست و تنها راه موثر و راهبردی خودقرنطینگی افراد در خانه به مدت دو هفته است.
او در پایان افزود: پیش بینی می شود محدودیت های کرونایی در کشور تمدید شود، البته همه این شرایط وابسته به دستورات ستاد ملی کرونا است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید