صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

فاصله ۱۱ کیلوگرمی سرانه مصرف آبزیان کشور از متوسط جهانی

کد خبر 69343 1399-09-14 14:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات کشور مصرف سرانه آبزیان را بر اساس آمار رسمی شیلات حدود ۱۳ کیلوگرم در سال گذشته بیان کرد و گفت: مصرف متوسط آبزیان در جهان، بیش از ۲۴ کیلوگرم است.
فاصله ۱۱ کیلوگرمی سرانه مصرف آبزیان کشور از متوسط جهانی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، حسین عبدالحی مصرف سرانه آبزیان را بر اساس آمار رسمی شیلات حدود ۱۳ کیلوگرم در سال گذشته بیان کرد و گفت: مصرف متوسط آبزیان در جهان، بیش از ۲۴ کیلوگرم است.
به گفته این مقام مسئول در سال گذشته ۵۲۶ هزار تن ماهیان گرمابی، سردابی، میگو، ماهیان خاویاری تولید شده است.
وی با بیان اینکه توسعه شیلات به طور عمده در بعد از انقلاب اتفاق افتاده است، گفت: با وجود سواحل دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، قبل از انقلاب به توسعه شیلات توجه چندانی نشده و حتی بر روی نیروی انسانی هم در دانشگاه‌ها سرمایه گذاری صورت نگرفته بود.
عبدالحی با بیان اینکه صنعت شیلات کشور جایگاه خوبی در دنیا دارد، افزود: در حال حاضر رتبه هجدهم را در زمینه آبزی پروری، رتبه ۱۲ در تولید میگو، رتبه ۴ در زمینه تولید ماهیان خاویاری و رتبه نخست در تولید ماهی قزل‌آلا را در دنیا دارا هستیم.
وی در خصوص حمایت از آبزی پروری گفت: مجوزهای آبزی پروری بر اساس قانون مجلس به نظام مهندسی کشاورزی واگذار شده است، اما از نظر سیاست گذاری، برنامه‌ریزی و تسهیلات اقدامات خوبی انجام شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید