صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

جمهوری‌خواهان ترامپ را متهم کردند

کد خبر 69338 1399-09-14 14:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گروه سردبیری روزنامه «وال استریت ژورنال» در یادداشتی نوشت، در صورتی که جمهوری‌خواهان اکثریت کرسی‌های سنا را از دست بدهند، مقصر آن «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا است.
جمهوری‌خواهان ترامپ را متهم کردند


در این یادداشت آمده است، یک ماه دیگر رأی گیری برای انتخاب دو سناتور ایالت جورجیا برگزار خواهد شد و «در صورتی که جمهوری خواهان ببازند، رئیس جمهور ترامپ دلیل اصلی آن خواهد بود و تلفات اصلی آن نیز میراث او خواهد بود».
این روزنامه تلاش های بی پایه و اساس ترامپ برای زیر سوال بردن نتایج انتخابات را مورد انتقاد قرار داده و هشدار می دهد حملات پی در پی او علیه جمهوری خواهانی که مخالفش هستند، «موجب تفرقه در حزب می شود» و دموکرات ها از این اوضاع نفع خواهند برد.
این یادداشت می افزاید: «به نظر می رسد ترامپ قصد دارد بار دیگر در سال ۲۰۲۴ در انتخابات شرکت کند و ادعاهای او درباره دزدیده شدن انتخابات [امسال] می تواند افتتاحیه ای برای کمک های مالی به کمپین او باشد».
گروه سردبیری وال استریت ژورنال می افزاید: «دستکم او (ترامپ) اکنون می تواند برای توجیه بگوید به جمهوری خواهان در تصاحب کرسی های مجلس نمایندگان کمک کرده و از شکست آن ها در سنا جلوگیری کرده است. اما اگر این حزب دو کرسی تعیین کننده اکثریت سنا را در جورجیا از دست بدهد بدترین حالت ممکن پیش خواهد آمد و او متهم به ایجاد تفرقه در حزب برای رسیدن به اهداف شخصی خواهد بود».
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید