صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش روسیه به فراخوان تحریم انتخابات ونزوئلا

کد خبر 69312 1399-09-14 13:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت درخواست‌ها برای تحریم انتخابات آتی مجمع ملی ونزوئلا نشانگر آن است که برخی به دنبال حفظ بی‌ثباتی در این کشور هستند.
واکنش روسیه به فراخوان تحریم انتخابات ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به تحولات ونزوئلا گفت: درخواست‌ها برای تحریم انتخابات آینده مجمع ملی ونزوئلا نشان می‌دهد برخی نیروها به حفظ بی‌ثباتی در این کشور آمریکای لاتین علاقه دارند.
زاخارووا در ادامه گفت: درخواست‌ها برای به رسمیت نشناختن یا تحریم انتخابات آتی باعث پشیمانی می‌شود. انتخابات در ونزوئلا یک واقعیت سیاسی است، نادیده گرفتن آن بی‌معناست. آنهایی که می‌کوشند یک روند انتخاباتی قانونی را تضعیف کنند، علاقه‌مند به حفظ بی‌ثباتی و حفظ پروژه شکست خورده گوایدو هستند.
در خصوص انتخابات ونوزئلا، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که اگر در انتخابات پارلمانی ششم دسامبر (۱۶ آذر)، مخالفان انتخابات را ببرند، وی آماده کناره‌گیری از قدرت است.
وی تاکید کرد که سرنوشت او با تصمیم مردم ونزوئلا رقم خواهد خورد. در انتخابات هفته آینده، مردم ونزوئلا ۲۷۷ نماینده را برای مجلس ملی این کشور انتخاب خواهند کرد.
در حال حاضر مجلس ونزوئلا در دست مخالفان مادوررو است. پیش از این احزاب مخالف دولت اعلام کرده بودند که در انتخابات پارلمانی ششم دسامبر شرکت نخواهند کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید